Nafciarze zwyciężają w Puławach!

W jednym z dwóch meczów otwierających 19. serię gier w PGNiG Superlidze Orlen Wisła Płock uporała się z KS Azoty-Puławy, dzięki czemu umocniła się na prowadzeniu w grupie pomarańczowej.

Drugie w tym sezonie zwycięstwo nad puławianami nie przyszło płocczanom łatwo. Trzecia siła ligi – szczególnie przez 30. minut – stawiała Nafciarzom naprawdę trudne warunki. Do gospodarzy należał początek środowego spotkania (3-0), ale dość szybko Wiślacy doprowadzili do wyrównania. W 11. minucie po bramce z kontrataku Valentina Ghionei było 6-6, a dwie minuty później, dzięki dwóm kolejnym szybkim akcjom Adama Wiśniewskiego i ponownie Ghionei, już 8-6. Miejscowi nie dawali jednak za wygraną i po trafieniach z drugiej linii Rafała Przybylskiego i Nikoli Prce w 20. minucie to oni byli stroną przeważającą (11-10). Co prawda szybko odpowiedział na to Gilberto Duarte (11-11), lecz do przerwy Azoty-Puławy nie dały się znów dogonić (14-13).

W 34. minucie bramkę na remis (15-15) rzucił Dmitrij Żytnikow, a niewiele po tym Wiśniewski dał gościom pierwsze w drugiej części meczu prowadzenie (16-15). W kolejnych minutach miejscowym przytrafiła się seria błędów, z których drużyna Piotra Przybeckiego skrzętnie skorzystała. Dobra postawa w bramce Rodrigo Corralesa i trzy udane próby jego kolegów pozwoliły przyjezdnym – w 39. minucie – na wypracowanie najwyższej dotychczasowej przewagi (19-16). Jeszcze lepiej było blisko dziesięć minut później, gdy Sebastiana Zaporę zaskoczył Miljan Pusica (23-19). Żeby tego było mało w 52. minucie praktycznie niezawodny tego wieczoru Sime Ivić trafił na 26-21 i było praktycznie po wszystkim. Pięć goli różnicy na osiem minut przed końcem. Tego Nafciarze po prostu nie mogli roztrwonić. I nie roztrwonili – ostatecznie pokonując KS Azoty-Puławy w meczu na szczycie grupy pomarańczowej 29-25.

Warto przypomnieć, że trzeci w tym sezonie pojedynek pomiędzy aktualnymi wicemistrzami i brązowymi medalistami mistrzostw Polski odbędzie się 5 kwietnia w ramach 1/4 finału PGNiG Pucharu Polski.

KS Azoty-Puławy – Orlen Wisła Płock 25-29 (14-13)

KS Azoty-Puławy: Bogdanow, Koshovy, Zapora – Kuchczyński, Skrabania 1, Krajewski, Sobol 5, Petrovsky, Grzelak 1, Jurecki 1, Orzechowski, Łyżwa 5, Kubisztal, Przybylski 5, Masłowski 3, Kowalczyk, Prce 4.

Orlen Wisła Płock: Wichary, Corrales – Daszek 1, Ghionea 3, Mihić, Wiśniewski 2, Duarte 2, Tomasz Gębala 4, Racoțea, Pušica 2, Tarabochia 4, Żytnikow 2, Ivić 7, Kwiatkowski, Rocha 1, Maciej Gębala 1.

Wykluczenia: Grzelak, Przybylski, Jurecki – Ghionea, Ivić, Maciej Gębala (x2), Żytnikow, Mihić.