Juniorzy Orlen Wisły Płock grają dalej

Dwa zwycięstwa w meczach numer jeden i trzy pozwoliły juniorom Orlen Wisły Płock zostawić przeciwników w tyle i awansować do kolejnej fazy rozgrywek z pierwszego miejsca.

Młodzi płocczanie weekendowe granie w 1/8 finału mistrzostw Polski juniorów (roczniki 98-99) rozpoczęli w piątek meczem z MKS Padwą Zamość. Wygrali dość pewnie, bo różnicą sześciu bramek (30:24). Z drużyną z Zamościa radzili sobie jednak wszyscy, a rywalizacja o awans tak na dobrą sprawę toczyła się pomiędzy gospodarzami, a Unią Lublin i Śląskiem Wrocław.

Z tymi pierwszymi w sobotę zawodnicy Roberta Jankowskiego i Bogdana Janiszewskiego prowadzili do przerwy, ale w drugiej części dali wyrwać sobie wydawało się pewne zwycięstwo. Ta porażka przy komplecie punków zdobytych przez wrocławian spowodowała, że Nafciarze koniecznie musieli ograć ekipę z Dolnego Śląska w ostatnim spotkaniu w Orlen Arenie.

Śląsk równorzędnym rywalem dla Wiślaków był jednak jedynie przez dwadzieścia minut pierwszej połowy. Przed przerwą Orlen Wisła Płock wypracowała sobie już czterobramkową przewagę (18:14), a po wznowieniu gry udało się ją jeszcze powiększyć. Na tyle, że w 40. minucie było nawet 25:16, ale ostatecznie stanęło na 33:26, co zapewniło płocczanom awans do kolejnej fazy rozgrywek. Pomimo niedzielnej przegranej Śląsk Wrocław – w “małej tabeli” bezpośrednich pojedynków – okazał się nieco lepszy od Unii Lublin i przeszedł dalej z drugiego miejsca w grupie K.

Orlen Wisła Płock – MKS Padwa Zamość 30:24 (17:11)
Skład: Kujawa, Więckowski – Olkowski 3, Mierzwicki, Kisiel 1, Ciećwierz 5, Koziński, Tartas 2, Słomczewski, Woźniak 5, Wołowiec 8, Borkowski 1, Chabior, Lejza 5, Rekosz.

Orlen Wisła Płock – KS Unia Lublin 31:35 (17:14)
Skład: Kujawa, Więckowski – Olkowski 5, Mierzwicki, Kisiel 9, Ciećwierz 3, Koziński, Tartas 2, Woźniak 5, Wołowiec 4, Lejza 3.

Orlen Wisła Płock – WKS Śląsk Wrocław 33:26 (18:14)