Derby Mazowsza dla Orlen Wisły Płock

Nie było niespodzianki w meczu 18. kolejki PGNiG Superligi pomiędzy Orlen Wisłą Płock, a KPR Legionowo. Nafciarze Derby Mazowsza starali się wygrać najmniejszym możliwym nakładem sił i w pełni im się to udało.

Podopieczni Piotra Przybeckiego środowy pojedynek rozpoczęli od wysokiego pięciobramkowego prowadzenia (5-0). Gracze Roberta Lisa pierwszą bramkę zdobyli dopiero w 8. minucie za sprawą Wojciecha Gumińskiego i z czasem poczynali sobie nieco lepiej. Trzeba jednak przyznać, że płocczanie wyglądali jakby byli świadomi… spotkania czekającego ich w sobotę. Wówczas o bardzo ważne punkty w EHF Velux Lidze Mistrzów powalczą z Bjerringbro-Silkeborg. Dlatego też widowisko w Orlen Arenie nie było porywające. Po kwadransie piąta drużyna grupy granatowej zbliżyła się do gospodarzy na dwie bramki (7-5) i aż do 29. minuty przewaga wicemistrzów Polski wynosiła 2-3 trafienia. W ostatniej minucie skuteczny rzut oddał jeszcze Marko Tarabochia i miejscowi wygrywali 12-8.

Po zmianie stron  na parkiecie zameldowali się między innymi: Dan-Emil Racotea – wracający po kilkumiesięcznej przerwie oraz dwaj zawodnicy drugiego zespołu włączeni do kadry “jedynki” na to spotkanie Aleksander OlkowskiKarol Kisiel. Cała trójka nie wniosła do gry zbyt wiele. Co więcej w 35. minucie Antonio Pribanić rzucił bramkę kontaktową (12-11). Sytuacja dość szybko została jednak opanowana i od 40. do 48. minuty Wiślacy z wyniku 14-13 wyszli na… 22-13. Grę płocczan w dużej mierze rozruszał portugalski duet Duarte Tiago Rocha. Wysokie prowadzenie na dziesięć minut przed końcem (23-15) właściwie rozstrzygnęło sprawę i ostatecznie KPR Legionowo poniosło trzecią ligową porażkę w 2017 roku, po tych z Chrobrym Głogów (23:29) i MMTS Kwidzyn (21:29). Orlen Wisła Płock z kolei po zimowej przerwie w lidze wciąż pozostaje niepokonana. Wcześniej Nafciarze wygrali z Górnikiem Zabrze 29-26 i Gwardią Opole 39-21.

Orlen Wisła Płock – KPR Legionowo 26-17 (12-8)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Wichary – Daszek 1, Ghionea 1, Mihić, Wiśniewski 3, Olkowski 1, Kisiel 2, Racotea, Duarte 2, Tomasz Gębala 2, Tarabochia 2, Żytnikow 3, Ivić 4, Kwiatkowski, Piechowski, Rocha 5.

KRP Legionowo: Stojković, Krekora – Ignasiak, Prątnicki 2, Suliński, Kasprzak 1, Pribanić 6, Titow 3, Brinovec, Ciok 3, Gumiński 2.

Wykluczenia: Kwiatkowski (x2), Piechowski (x2), Kisiel, Ivić, Olkowski (x2), Wiśniewski – Brinovec, Kasprzak (x2), Ciop.