Kontrowersyjna wystawa powraca. Tym razem bez cenzury

image_pdfimage_print

Kilka tygodni temu wystawę „Oblicza maski” można było obejrzeć w jednej z płockich galerii handlowych. Niestety została ocenzurowana. Autor zdjęć postanowił wtedy, że zdjęcia ujrzą jednak światło dzienne. Już dziś, 27 stycznia, odbędzie się jej kolejny wernisaż. – Wzbogacony o kilka zdjęć – zapowiada artysta.

Jan Drzewiecki, znany płocki fotograf otworzy po raz drugi swoją wystawę „Oblicza maski”. Wernisaż odbędzie się w Płocku w piątek, 27 stycznia, w restauracji Vendetta przy ulicy Tumskiej 5 o godzinie 19.

– Zainspirowała mnie dwoistość natury ludzkiej – tłumaczył nam Jan Drzewiecki. – Fotografie mają wywołać emocje, staram się ukazać to, czego nie widać gołym okiem w człowieku. Nie ważny w tym momencie był warsztat, a bardziej problemy międzyludzkie – dodawał.

Jan Drzewiecki jest członkiem Płockiego Towarzystwa Fotograficznego. – Długi proces tworzenia obrazu męczył mnie. Aparat fotograficzny był dla mnie alternatywą. Miałem 15 lat kiedy kupiłem Smienę 8. Tadeusz Cyprian nauczył mnie techniki, natomiast Dederko był moim mistrzem światła i cienia. Tak się zaczęło. Zachwycają mnie fotografie, które uruchamiają w psychice proces projekcji zdarzeń – napisał o sobie w notce biograficznej na stronie internetowej Towarzystwa.

Jeżeli ktoś zna twórczość artysty, a tych osób jest bardzo wiele, wie że Jan Drzewiecki ma swój styl. Jego fotografie to nic innego jak nawiązanie kontaktu z widzem. Wystawy autorskie artysty są rzadkością. Jego zdjęcia dają do myślenia, wwiercają się w umysł. Czy oblicza człowieka, które ukaże Jan Drzewiecki dzięki swojemu aparatowi fotograficznemu, pozwolą na szybowanie wyobraźni daleko poza sferę obrazu?” – pisaliśmy, zapowiadając wystawę po raz pierwszy.

Płocki artysta jestem członkiem Płockiego Towarzystwa Fotograficznego (PTF) należy także do zacnego grona Związku Polskich Artystów Fotografików (ZPAF) oraz Fotoklubu Rzeczpospolitej Polskiej (AFRP).

Wstęp na wernisaż jest bezpłatny.

Fot. Jan Drzewiecki