Cypryjska porażka Nafciarzy

W swoim pierwszym meczu kontrolnym podczas drugiego obozu przygotowawczego na Cyprze piłkarze Wisły Płock ulegli ósmej drużynie bułgarskiej ekstraklasy – Beroe Stara Zagora 0-1 (0-0).

Pierwsza połowa tego spotkania nie obfitowała w klarowne sytuacje podbramkowe. Dużo było gry skrzydłami, ale niewiele z tego wynikało. Gdy któraś z drużyn już zapędziła się pod pole karne rywala to sytuację zazwyczaj wyjaśniali obrońcy. Najlepszą okazję w tej części meczu miał w 40. minucie lewoskrzydłowy NafciarzyArkadiusz Reca, lecz piłka po jego uderzeniu z dość ostrego kąta wylądowała na bocznej siatce.

Po przerwie w końcu pojawiły się konkrety. Inicjatywę zaczęli przejmować Bułgarzy, którzy w 65. minucie objęli prowadzenie. Rezerwowy bramkarz płocczan – Bartosz Kaniecki sfaulował w polu karnym byłego zawodnika Podbeskidzia Bielsko-Biała – Kohei Kato, a rzut karny na bramkę zamienił Erik Poczanski. Wiślacy starali się szybko wyrównać, ale zamykający dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka – Kamil Sylwestrzak w 68. minucie trafił w słupek. W końcówce wyniku już nie udało się dogonić i po słabszej drugiej odsłonie to zespół Beroe Stara Zagora schodził z boiska zwycięski.

Z kolejnym przeciwnikiem, którym będą czeskie FK Teplice, podopieczni Marcina Kaczmarka zmierzą się w poniedziałek, 30 stycznia.

Wisła Płock – Beroe Stara Zagora 0-1 (0-0)
Erik Poczanski 65 – z karnego

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin (46, 26. Bartosz Kaniecki) – 20. Cezary Stefańczyk (69, 95. Patryk Stępiński), 17. Damian Byrtek (64, 25. Przemysław Szymiński), 24. Tomislav Božić (64, 5. Bartłomiej Sielewski), 95. Patryk Stępiński (46, 2. Kamil Sylwestrzak) – 10. Giorgi Merebaszwili (69, 9. Arkadiusz Reca), 21. Maksymilian Rogalski, 18. Piotr Wlazło (69, 30. Siergiej Kriwiec), 30. Siergiej Kriwiec (46, 41. Dimitar Iliev), 9. Arkadiusz Reca (46, 7. Damian Piotrowski) – 27. Mateusz Piątkowski (46, 19. Emil Drozdowicz).

Beroe Stara Zagora: 22. Błagoj Makendżijew – 21. Wencisław Wasilew, 6. Iwo Iwanow (46, 19. Płamen Tenew), 15. Georgi Dinkow, 28. Weselin Penew, 4. Kōhei Katō (69, 27. Tom), 7. Martin Rajnow, 24. Mateas Delić (46, 18. Atanas Zechirow), 23. Borisław Conew (46, 3. Carlos Ohene), 17. Anton Karaczanakow (46, 9. Radosław Kiriłow), 10. Junior Mapuku (46, 13. Erik Poczanski).