Mihić zagra o medale, Corrales wraca do Płocka

image_pdfimage_print

W piątym meczu pomiędzy zawodnikami Orlen Wisły Płock na tych Mistrzostwach Świata Chorwacja z Lovro Mihiciem na… ławce rezerwowych okazała się lepsza od Hiszpanii z Rodrigo Corralesem w bramce. Tym samym drużyna z Bałkanów awansowała do strefy medalowej i w piątkowym półfinale zmierzy się z Norwegią.

Tak jak już wspominałem Mihić całe spotkanie obejrzał z perspektywy ławki rezerwowych, przez co wciąż na na swoim koncie cztery występy ze słabszymi rywalami (Arabia Saudyjska, Bialoruś, Chile, Egipt) i bardzo dobrą 93% skuteczność. Przy tym nie zanosi się, aby miał zagrać z podopiecznymi Christiana Berge.

Corrales we wtorkowym pojedynku na parkiecie pojawił się po przerwie, gdy było 17:15 dla Chorwatów. Bronił lepiej niż Gonzalo Perez de Vargas, choć odbił tyle samo piłek (7). Na jego bramkę zawodnicy Żelijko Babicia rzucali jednak rzadziej przez co końcowa skuteczność była o 9% lepsza (37% do 28%) niż u golkipera FC Barcelony Lassa. Ale Hiszpanie tego meczu wcale nie musieli przegrać. Na około 20 sekund przed końcem Rodrigo obronił rzut jednego z rywali, ale jego koledzy w ostatniej akcji meczu nie potrafili doprowadzić do remisu, a co za tym idzie dogrywki i musieli pożegnać się z mundialem. Bramkarz Orlen Wisły Płock zakończył więc turniej z 43 obronionymi rzutami na 121 (36%), co obecnie daje mu 7. miejsce w zestawieniu najlepszych bramkarzy turnieju ex-aequo z Niemcem Silvio Heinevetterem oraz Brazylijczykiem Maikiem Santosem.

Przy okazji nie można zapomnieć, że na 1/8 finału swoje występy we Francji zakończyli dwaj pozostali obcokrajowcy z Orlen Wisły Płock: Jose Guilherme de Toledo oraz Dmitrij Żytnikow. Brazylijczyk został najlepszym strzelcem, asystentem oraz „kanadyjczykiem” swojej reprezentacji, co dało mu odpowiednio 17, 13 i 8 pozycję w tych klasyfikacjach po 6. występach na MŚ. Rosjanin z kolei był w kadrze drugi w asystach (za Pawłem Atmanem) i trzeci w klasyfikacji kanadyjskiej (za Atmanem i Sergiejem Szelmienko).

STATYSTYKI ZAGRANICZNYCH NAFCIARZY:
Jose Guilherme de Toledo – 6 występów – 258:33 czasu gry – 29 bramek na 62 rzuty (46% skuteczności) – 21 asyst – 50 punktów w klasyfikacji kanadyjskiej
Dmitrij Żytnikow – 6 występów – 275:10 – 12/29 (41%) – 21 asyst – 33 punkty – 4 minuty kar
Rodrigo Corrales – 7 występów – 205:38 – 0/1 (0%) – 1 asysta – 1 punkt – 43 obronionych na 121 rzuty (36% skuteczności) – 1 na 4 z karnych (25%)
Lovro Mihić – 4 występy – 129:17 – 14/15 (93%) – 3 asysty – 4 minuty kar

Fot. SPR Wisła Płock