’Bohaterowie z cienia’. Stwórz plakat – wygraj!

W roku ubiegłym odbyła się pierwsza edycja konkursu na plakat „Bohaterowie z cienia”. Temat okazał się na tyle popularny, że od razu zaskarbił sobie sympatię grafików i artystów, którzy tworzą za pomocą 'kreski’. Prace konkursowe do Płocka płynęły z całej Polski.

Idąc za ciosem, w tym roku Stowarzyszenie Sympatyków Klubu Wisła Płock organizuje konkurs po raz drugi. – Po wielu latach marginalizowania oraz stawiania w złym świetle Żołnierze Wyklęci, odzyskują należny im szacunek. Bohaterowie wychodzą powoli z cienia – czytamy na fanpagu wydarzenia.

Celem konkursu „Bohaterowie z cienia” jest wyłonienie najlepszej pracy o tematyce związanej z Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Tym razem za hasło konkursowe organizatorom posłużył cytat z powieści „Paragraf 22” Josepha Hellera – „Lepiej umrzeć stojąc, niż żyć na kolanach”. Hasło, jak widać, jest bardzo ambitne i mocne. Czy plakaty będą również na tak wysokim poziomie?

O tym przekonamy się 20 lutego – ostateczna data nadsyłania prac. Następnie jury wyłoni najlepszą pracę. Odbędzie się także wystawa pokonkursowa i wtedy poznamy zwycięzcę. A jest o co powalczyć bo nagroda główna w konkursie to 1.000 zł. Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku. Zatem nie pozostaje nic innego, jak siadać i…tworzyć.