Pierwszy test na plus

W pierwszym meczu kontrolnym w 2017 roku Wisła Płock pokonała w Cetniewie Drutex Bytovię Bytów 3-1 (2-0) i tym samym zakończyła pierwszy z dwóch zimowych obozów przygotowawczych.

Nafciarze prowadzenie objęli bardzo szybko, bo już w trzeciej minucie. Znać dał o sobie Piotr Wlazło, który podobnie jak w meczu 19. kolejki Lotto Ekstraklasy z Ruchem Chorzów, przelobował bramkarza rywali. Tym razem pechowcem okazał się Gerard Bieszczad. Minął ledwie kwadrans, a było już 2-0 dla drużyny Marcina Kaczmarka. Prostopadłe podanie Dimitara Ilieva wykorzystał w tej sytuacji wracający po kontuzji Damian Piotrowski. Do przerwy Wisła wygrywała więc różnicą dwóch bramek, a dziewięć minut po wznowieniu gry strzeliła kolejnego gola. Jego autorem okazał się Emil Drozdowicz, który wykorzystał dośrodkowanie Cezarego Stefańczyka. Od 75. minuty płocczanie grali z przewagą jednego zawodnika, ponieważ groźnej wyglądającej kontuzji nabawił się Bartosz Lachowicz. Tej przewagi gracze beniaminka ekstraklasy nie potrafili jednak wykorzystać, a co więcej dali się zaskoczyć. Po wrzutce z rzutu rożnego Mateusz Klichowicza w polu karnym najlepiej odnalazł się Łukasz Wróbel i skierował piłkę do bramki Mateusza Kryczki.

W sparingu wbrew wcześniejszym zapowiedziom nie wystąpili wszyscy zawodnicy uczestniczący w obozie w Cetniewie. Z Drutex Bytovią Bytów nie zagrali: Seweryn Kiełpin, Bartosz Kaniecki, Kamil Sylwestrzak, Jose Kante, Krystian Popiela oraz Mateusz Piątkowski.

Teraz Wiślacy będą mieć dwa dni odpoczynku, ale już w poniedziałek wrócą do treningów na własnych obiektach. We wtorek zaś polecą z kolei na Cypr, gdzie rozegrają cztery kolejne spotkania. Jeden z rywali uległ zmianie, o czym pisaliśmy tutaj.

Wisła Płock – Drutex Bytovia Bytów 3-1 (2-0)
Piotr Wlazło 3, Damian Piotrowski 17, Emil Drozdowicz 54 – Łukasz Wróbel 86

Wisła Płock: 93. Wojciech Muzyk (46, 1. Mateusz Kryczka) – 20. Cezary Stefańczyk (65, 97. Dawid Kieplin), 5. Bartłomiej Sielewski (46, 17. Damian Byrtek), 25. Przemysław Szymiński (46, 24. Tomislav Božić), 95. Patryk Stępiński (70, 98. Marcin Mielczarski) – 10. Giorgi Merebaszwili (46, 9. Arkadiusz Reca), 21. Maksymilian Rogalski (65, 25. Przemysław Szymiński), 18. Piotr Wlazło (65, 41. Dimitar Iliev), 41. Dimityr Ilijew (46, 30. Siergiej Kriwiec), 7. Damian Piotrowski (46, 22. Dominik Kun) – 19. Emil Drozdowicz.

Drutex Bytovia Bytów: I połowa: 87. Gerard Bieszczad – 19. Lukáš Bielák, 5. Krzysztof Bąk, 2. Marek Opałacz – 25. Jakub Wilk, 23. Filip Modelski, 29. Jakub Serafin, 6. Michał Rzuchowski, 10. Jakub Bąk – 28. Kamil Wacławczyk, 15. Janusz Surdykowski. II połowa: 33. Michał Szromnik – 3. Łukasz Wróbel, 26. Martin Cseh, 19. Lukáš Bielák – 22. Wojciech Wilczyński, 23. Filip Modelski, 20. Bartłomiej Poczobut, 16. Robert Mandrysz, 9. Alen Ploj – 27. Bartosz Lachowicz, 14. Mateusz Klichowicz.

Źródło: własne / Wisła Płock / Drutex Bytovia Bytów