Dzbany Łódź zwycięzcami VII Płock Cup! [FOTO]

image_pdfimage_print

Młode Orły nie zostały pierwszą drużyną w historii Płock Cup, której udało się obronić tytuł. Ubiegłoroczni triumfatorzy byli blisko tego historycznego osiągnięcia, lecz w finale musieli uznać wyższość zespołu Dzbany Łódź.

Od początku weekendowych zmagań w hali sportowej Zespołu Szkół Technicznych w Płocku Młode Orły kroczyły od zwycięstwa do zwycięstwa. W fazie eliminacyjnej wygrali oni wszystkie trzy mecze strzelając w nich aż 13 bramek i tracąc przy tym tylko dwie. Niewiele gorzej radzili sobie w grupie finałowej, gdzie jednak raz schodzi z parkietu pokonani przez Petergum Płock (2-1). Pomimo tego z obu grup wychodzili z pierwszego miejsca z największą liczbą zdobytych bramek. 

Łodzianie natomiast ze swoich grup awansowali dalej z drugich miejsc. Najpierw oglądając plecy Piasków Warszawa, a później… Młodych Orłów, z którymi przegrali po trafieniu Michała Sadowskiego. Oprócz nich do finałowej czwórki dostały się dwie warszawskie ekipy Zgoda FC oraz Soccerarena, które w półfinałach musiały uznać wyższość odpowiednio Młodych Orłów (1-3) i Dzbanów Łódź (0-0, karne 1-2). W finale doszło więc do rewanżu za porażkę w grupie finałowej i podobnie jak w półfinale z udziałem Dzbanów o wszystkim decydowały rzuty karne. W nich lepsi okazali się gracze z Łodzi, którzy ostatecznie wygrali 3-2.

NAJLEPSZA 4 TURNIEJU
1. Dzbany Łódź
2. Młode Orły Płock
3. Zgoda FC Warsaw
4. Soccerarena Tiki Taka Warszawa

Szczegółowe wyniki VII Płock Cup znajdziecie tutaj.

Fot. Dziennik Płocki