Niebawem ruszy budowa strefy restauracyjnej w Galerii Wisła

image_pdfimage_print

W pierwszej połowie 2017 roku Galeria Wisła wzbogaci się o najnowocześniejszą strefę restauracyjną w Płocku. Prace rozpoczną się wraz z początkiem nowego roku – informuje Grzegorz Mroczek, wiceprezes CREAM, firmy zarządzającej Galerią Wisła.

Strefa restauracyjna w Galerii Wisła zostanie przeniesiona z drugiego poziomu obiektu na pierwsze piętro, bezpośrednio nad wejście główne do Galerii. To lokalizacja znajdująca się w ciągu komunikacyjnym pomiędzy wejściem do galerii, a strefą rozrywkową, w skład której wchodzi między innymi kino i kręgielnia. Dostęp do naturalnego światła zapewni wielkie okno z panoramicznym widokiem na miasto. Nowością na płockim rynku będzie sprzyjający integracji bardzo duży stół, umożliwiający wspólne posiłki. Przy projektowaniu nowej strefy restauracyjnej nie zapomniano o rodzinach z dziećmi i dlatego też strefa będzie wyposażona między innymi w specjalne krzesełka i naczynia dziecięce oraz w ogólnodostępne kuchenki mikrofalowe.

Aranżacja nowej strefy restauracyjnej jest nie tylko nowoczesna, ale i oryginalna. Koncepcja odwołuje się do motywu płynącej rzeki – użyte materiały, ich kolory i struktura będą przypominały rzekę Wisłę – dodaje Bartłomiej Bujnowski, Dyrektor Marketingu CREAM. – W projekcie uwzględniono 4 żywioły: falujący sufit będzie symbolizował powietrze, drewniane elementy odzwierciedlają ziemię, turkusowa posadzka to woda, a złociste akcenty będą reprezentowały ogień – kończy Bujnowski.

W nowej strefie restauracyjnej planowanych jest 5 lokali o łącznej powierzchni 400 mkw. Strefa stolików zajmie powierzchnię 650 mkw i znajdzie się w niej ponad 300 miejsc siedzących.

Fot. Galeria Wisła