Moto Mikołaje rozwieźli prezenty

Płoccy motocykliści po raz kolejny przygotowali świąteczne paczki i wczoraj na swych wspaniałych maszynach zawieźli je dzieciom.

Moto Mikołaje to akcja ogólnopolska. Od sześciu lat włącza się w nią także środowisko płockich motocyklistów. W tym roku płoccy motocykliści przygotowali ponad 100 paczek, w których znalazło się to, o co w listach prosiły dzieci.

Przed wyruszeniem na trasę z uczestnikami charytatywnej akcji spotkał się prezydent Andrzej Nowakowski, który objął wydarzenie swoim patronatem. – Cieszę się, że w naszym mieście jest tak wielu ludzi gotowych pomagać potrzebującym. Dziś Moto Mikołaje dostarczą prezenty i sprawią radość wielu dzieciom. Dziękuję za waszą wrażliwość i zaangażowanie – mówił prezydent Nowakowski.

Pieniądze na przygotowanie paczek pochodziły od darczyńców, ale także ze zbiorki ulicznej, prowadzonej pod koniec listopada na kilku skrzyżowaniach. Partnerem Moto Mikołajów w jej organizacji był Parlament Studentów Włodkowica. Moto Mikołajów wsparli też piłkarze nożni i ręczni, ratownicy WOPR, Grupa Easy Company, Spółka Rynex, Green Hotel, Tech Export, Centrum Budownictwa Gaja Izolacje, Bular- ex i wielu anonimowych ludzi, którzy wrzucali pieniądze do puszek kwestarzy.

Głośny przejazd Moto Mikołajów przez miasto był widowiskowym wydarzeniem. Przechodnie pozdrawiali jadących w kawalkadzie i robili zdjęcia, a Mikołaj siedzący w saniach (umocowanych na lawecie) rzucał w kierunku dzieci słodycze.

Radość dzieciaków, którzy czekali na przyjazd Moto Mikołajów była ogromna. W podziękowaniu za prezenty dzieci przygotowały laurki, a niektóre odważyły się powiedzieć wierszyki. Moto Mikołaje objęli swoją akcją dzieci z Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego  przy ul. Mościckiego, Rodzinnego Domu Dziecka  przy ul. Kalinowej, Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Janówek, Noclegowni dla Kobiet, oddziału pediatrycznego Szpitala św. Trójcy oraz zgłoszone indywidualnie z rodzin potrzebujących wsparcia.

Źródło i fot. UMP.