Gładkie zwycięstwo szczypiornistów

W jednym z dwóch środowych meczów 13. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych Orlen Wisła Płock pokonała ostatni zespół w ligowej stawce KS Meble Wójcik Elbląg.

Spotkanie płocczan z zawodnikami z Elbląga było… typowym ligowym spotkaniem w Orlen Arenie. Nafciarze szybko wypracowali 2-3 bramki przewagi, którą z biegiem czasu zaczęli sukcesywnie powiększać. W 14. minucie po bramce z kontrataku Miljana Pusicy zrobiło się 9:5, a pięć minut później Maciej Gębala trafił z koła na 12:6. W 23. minucie różnica była jeszcze większa (15:7), ale po 30. minutach zatrzymała się na sześciu oczkach (18:12).

Druga połowa ostatniego w tym roku pojedynku w Orlen Arenie to nawet nie tyle włączenie wyższego biegu przez Wiślaków, co po prostu wykorzystanie wyjątkowo krótkiej ławki rezerwowych przeciwników, którzy do Płocka przyjechali w 11-osobowym składzie. Większe pole manewru Piotra Przybeckiego – zresztą nie po raz pierwszy – po przerwie dało o sobie znać. Gdy w 47. minucie wypożyczony z Płocka do Elbląga Jakub Moryń zdobył bramkę numer 18 dla gości, płocczanie mieli ich na swoim koncie już 28 i pewnie kroczyli po 13. zwycięstwo w tym sezonie PGNiG Superligi. Ostatecznie końcówka także należała do miejscowych, którzy tylko potwierdzili swoją wyższość.

Orlen Wisła Płock – KS Meble Wójcik Elbląg 36:22 (18:12)

Orlen Wisła Płock: Wichary, Morawski – Daszek 3, Wiśniewski 5, Ghionea 5, Mihić 2, Rocha 4, Maciej Gębala 1, Duarte, Tomasz Gębala 3, Ivić 4, Tarabochia 1, Pusica 2, Toledo 4, Żytnikow 2.

KS Meble Wójcik Elbląg: Ram, Fiodor – Dorsz 1, Szopa, Nowakowski 5, Moryń 3, Janiszewski 7, Olszewski 2, Adamczak 3, Kupiec, Tórz 1.

Upomnienia (żółte kartki): Maciej Gębala, Pusica, Żytnikow – Dorsz, Janiszewski, Adamczak.
Wykluczenia (2 minuty): Rocha, Tomasz Gębala – Janiszewski, Adamczak.