W lidze bez zmian. Nafciarze gromią Chrobrego

Grająca z wielą swobodą Orlen Wisła Płock rozprawiła się z bezradnym Chrobrym Głogów w ostatnim pojedynku 11. kolejki PGNiG Supeligi piłkarzy ręcznych.

Jedyny remis (1-1) w tym spotkaniu odnotowano w 1. minucie, a później na parkiecie Orlen Areny grali praktycznie już tylko gospodarze, którzy po 10. minutach wygrywali 7-1 i to pomimo zmarnowania kilku świetnych sytuacji. Goście swoją drugą bramkę w zdobyli dopiero dwie minuty później za sprawą Mateusza Rydza, ale w 17. minucie mieli na swoim koncie cztery trafienia. Przy jedenastu płocczan. Duża w tym zasługa Adama Morawskiego, który znów pokazał klasę. Wówczas czerwoną kartkę za odepchnięcie rywala zobaczył Lovro Mihić, a dodatkowo dwuminutową karę otrzymał Tiago Rocha. Wiślacy okres gry w dwuosobowym osłabieniu przetrwali, a co więcej Valentin Ghionea rzucił na 12-4. W 24. minucie bezbłędnie grający w ataku kapitan reprezentacji Rumunii zdobył swoją szóstą bramkę (16-6), w 28. dołożył siódmą (18-6), a do przerwy dzięki Jose de Toledo miejscowi powiększyli przewagę (19-6).

W drugiej części gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją wrócił Mateusz Piechowski i na pewno jest to dobra wiadomość dla płockich kibiców. Młody obrotowy Nafciarzy w 40. minucie zdobył nawet bramkę pewnie egzekwując rzut karny (24-10). Kolejne minuty to spokojna gra faworytów, którzy w pełni kontrolowali to co działo się na parkiecie. Chrobremu pozwalali przy tym na więcej niż w pierwszych 30. minutach, ale niewiele to zmieniło, bo całkiem dobrze bronił Marcin Wichary. W 43. minucie Szymon Sićko trafił na 25-14 i była to najmniejsza różnica bramkowa pomiędzy tymi zespołami w drugiej połowie. Później jednak gospodarze zanotowali pięć trafień z rzędu i kilkuminutową niemoc strzelecką przyjezdnych – w 51. minucie – przerwał… Sićko (30:15). W końcówce to była już zabawa i ostatecznie Orlen Wisła Płock – po raz jedenasty w tym sezonie ligowym – zainkasowała komplet punktów.

Orlen Wisła Płock – Chrobry Głogów 37:20 (19:6)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Wichary – Daszek 7, Duarte 5, Wiśniewski 2, Ghionea 7, Rocha 4, Tomasz Gębala 4, Ivić 2, Tarabochia, Maciej Gębala, Pusica, Mihić 1, Toledo 2, Żytnikow 1, Piechowski 2.

Chrobry Głogów: Stachera, Kapela – Pawłowski 2, Świtała, Sadowski 2, Sićko 4, Babicz 1, Gujski, Tylutki 2, Sobut 3, Biegaj 1, Krzysztofik 2, Kubała 1, Rydz 2.

Upomnienia (żółte kartki): Rocha, Tomasz Gębala – Krzysztofik, Sadowski, Sićko.
Wykluczenia (2 minuty): Rocha (x2), Piechowski – Krzysztofik, Tylutki (x2), Sićko, Sobut.
Czerwona kartka: Mihić – 17. minuta za odepchnięcie jednego z przeciwników.