Motocykle zamienią w…renifery [FOTO]

Od sześciu lat wyruszają do płockich dzieci, aby ich święta stały się radośniejsze. A to, że spełniają ich marzenia sprawia, że akcja jest niezwykła i z edycji na edycję nabiera rozmachu. W tym roku postawili sobie za cel, aby zewrzeć swoje szeregi i przygotować 100 paczek. Chociaż, jak to bywało w latach poprzednich, na pewno przygotują prezentów znacznie więcej – na tzw. ostatnią chwilę.

Tym samym sprawią mnóstwo radości i spełnią jeszcze więcej dziecięcych marzeń tych małych, przyziemnych ale i tych dużo większych. I na pewno uczynią wszystko co w ich mocy, aby dzieci uwierzyły, że Święty Mikołaj istnieje… naprawdę. I to nie jeden, a przynajmniej trzystu – tylu bowiem Moto Mikołajów ruszyło w zeszłym roku ulicami Płocka, aby prezenty trafiły do dzieciaków na czas.

Warto dodać, że na początku czyli podczas pierwszej edycji akcji Moto Mikołajów była garstka, a osób które im pomagały nie było praktycznie w ogóle. Płoccy motocykliści wszystko kupowali z własnych środków, zbierali pieniądze na prezenty w swoim gronie. Jednak akcja nabrała szybko – przysłowiowego – wiatru w żagle. Z roku na rok, dzięki odpowiedniemu nagłośnieniu kampanii, przyjaciół i pomysłów Moto Mikołajom przybywa. W tym roku wydarzenie objął Honorowym Patronatem Prezydent Płocka. Co więcej, prezydent Andrzej Nowakowski wyruszy z motocyklistami aby przed świętami Bożego Narodzenia rozdać dzieciom prezenty.

W akcję włączył się również znany, płocki sportowiec Marcin Różal Różalski oraz Paweł Popek Rak – popularny raper. Na popularnym portalu społecznościowym już krąży zdjęcie Różala i Popka w motomikołajowych koszulkach, które w tym roku są nowością akcji, i to nie jedyną. Na dwóch t – shirtach panowie złożyli swoje autografy i ogłosili na facebookowym profilu aukcję charytatywną, z której całkowity dochód przeznaczony zostanie na prezenty dla dzieci.

Motocykliści, przebrani za Mikołajów chcą spełnić w tym roku marzenia dzieci z: Ośrodka Opiekuńczo-Wychowawczego przy ul. Mościckiego, Rodzinnego Domu Dziecka przy ul. Kalinowej, Rodzinnego Domu Dziecka z Janówka, Noclegowni dla Kobiet w Płocku, oddziału pediatrycznego Szpitala św. Trójcy oraz kilkorga dzieci, które zgłaszają indywidualnie ich opiekunowie.

Na chwilę obecną motocykliści zbierają od dzieciaków listy do świętego Mikołaja. Dzięki temu wiedzą, na co milusińscy czekają. Wśród próśb, które dzieciaki piszą w listach, są przede wszystkim zabawki i słodycze. Nie brakuje jednak specjalnych życzeń tj. pościel z wymarzonym bajkowym bohaterem, figurki aniołków, czy skórzana kurtka. Aby te wszystkie marzenia spełnić, w trzy kolejne czwartki – 10, 17 i 24 listopada motocykliści organizuję zbiórki funduszy, prezentów i słodyczy. Jeżeli chcecie pomóc, wybierzcie się w tych dniach w okolice małej sceny na Starym Rynku o godz. 20.00. Liczy się każde wsparcie.

– Płocczanie i nie tylko bardzo wspierają nasze działania, za co serdecznie dziękujemy. W tym roku mamy jednak ogromną prośbę – często się zdarza, że osoby przynoszą używaną odzież i różne rzeczy. Uważamy, że ten dzień dla dzieciaków ma być wyjątkowy, a prezenty które my dajemy są zupełnie nowe. Jeżeli zatem ktoś posiada używane ubrania, buty czy zabawki sam może je dostarczyć dzieciakom i ich opiekunom, do czego gorąco zachęcam – prosi Maciej Kusiński – jeden z organizatorów płockiej akcji.

Kolejną nowością Moto Mikołajów, oprócz już wspomnianych koszulek, które można kupić za jedyne 35 zł, będzie „Moto Mikołajowe myto”. Organizatorzy zaplanowali je na piątek, 18 listopada. Na wybranych skrzyżowaniach Płocka motocykliści – Mikołaje będą zbierać myto od kierowców samochodów. Całkowity dochód ze sprzedaży koszulek oraz zebrane pieniądze podczas akcji myto, przeznaczone zostaną na zakup prezentów dla milusińskich. Warto wspomnieć, że niebawem w koszulkach wystąpią wyjątkowi ambasadorzy akcji i złożą na nich autografy. Te wyjątkowe gadżety trafią na specjalne licytacje. Szczegółów szukajcie na stronie akcji na Facebooku.

Kto chciałby wesprzeć płockich motocyklistów w dobroczynności może też wpłacać datki na prezenty dla dzieciaków na konto – FUNDACJA MOTO ESKADRA Mbank 43 1140 2004 0000 3402 7650 5847 z dopiskiem „Moto Mikołaje Płock”. W ten sam sposób możecie nabyć unikatowe koszulki. W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko, ilość koszulek oraz rozmiar. Odbiór t-shitrtów odbędzie się w wybranych punkach miasta Płocka. Wielki finał akcji „Moto Mikołaje Płock” przewidziany jest w niedzielę, 4 grudnia.

– Reakcje dzieci, które są tak szczęśliwe, że właśnie do nich przyjechaliśmy są dla nas bezcenne. To dla nas także najlepsza zapłata, która co roku jednoczy płockich motocyklistów. A przy okazji szansa na to, by w dość martwym sezonie zimowym przejechać się swoim motocyklem – mówił dziennikarce Tygodnika Płockiego, Piotr Cieplucha, jeden z organizatorów akcji Moto Mikołaje.

Moto Mikołaje to akcja ogólnopolska. Środowiska motocyklowe zarówno w większych, jak i mniejszych miastach organizują zbiórkę datków na prezenty dla dzieciaków, dla których święta Bożego Narodzenia nie zapowiadają się zbyt radośnie czyli podopieczni z Domów Dziecka czy placówek opiekuńczo – wychowawczych. – Te dzieciaki w swoim życiu często bardzo dużo przeszły i to właśnie przez dorosłych. Stwierdziliśmy, że należy im się wszystko co najlepsze, że powinny dostać to, o czym marzą – mówił Maciej Kusiński, który od samego początku zaangażowany jest w organizację płockich Moto Mikołajów. Kusiński obecnie prezesuje nowo powstałej Fundacji Moto Eskadra, która nadzoruje płocką akcję.

Nie można nie wspomnieć o przyjaciołach, którzy zawsze wspierają motocyklistów w ich działaniach na rzecz dzieci. Należą do nich: Grupa Easy Company, ratownicy WOPR, studenci ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica, strażacy z OSP w Gąbinie i Dobrzykowie, a także motocykliści z Gąbina. – Lista przyjaciół płockich Moto Mikołajów jest oczywiście cały czas otwarta. Zapraszamy chętnych do tego zacnego grona. Każdy może pomóc motocyklistom w tym szczytnym celu – zapraszają płoccy motocykliści, zaangażowani w tak ważną dla dzieci i ich opiekunów akcję.

Dziennik Płocki wspiera Moto Mikołajów, nie tylko pisząc o akcji – szczegóły wkrótce na naszej stronie 😉

 

Fot. Archiwum Moto Mikołajów – rok 2013.