Dziesiąta wygrana szczypiornistów w lidze

W jednym z dwóch meczów kończących zmagania w 10. kolejce PGNIG Superligi piłkarzy ręcznych Orlen Wisła rozbiła we własnej hali Zagłębie Lubin. Tym samym płocczanie odnieśli dziesiąte ligowe zwycięstwo w tym sezonie i wciąż są niepokonani.

Sobotnie spotkanie wyrównane było przez zaledwie… 5. minut. Później to gospodarze doszli do głosu, a mecz stał się bardzo jednostronny. W 12. minucie Nafciarze wygrywali 9-3, a świetnie spisywał się portugalski obrotowy Tiago Rocha. Szkoleniowiec lubinian Paweł Noch poprosił wówczas o czas, lecz ta krótka przerwa w grze nie wybiła płocczan z rytmu. Z biegiem czasu przewaga drużyny Piotra Przybeckiego utrzymywała się w granicach 6-9 trafień. Gdy w 27. minucie Arkadiusz Moryto pokonał z rzutu karnego Adama Morawskiego goście mieli na swoim koncie 7 bramek (14-7), a więc tyle samo, co Orlen Wisła… po 10. minutach. To najlepiej oddaje obraz tego widowiska. Do przerwy Morawski, który w tej części gry odbijał co drugą piłkę, nie dał się już zaskoczyć, a Valentin Ghionea tuż przed przerwą jeszcze powiększył prowadzenie miejscowych (16-7).

Po wznowieniu gry Wiślacy grali swoje, nie pozwalając zbytnio zbliżyć się Zagłębiu. W 44. minucie na na tablicy świetlnej widniał wynik 22-13, a bramki dla gospodarzy w drugiej części meczu rzucali tylko Michał Daszek (cztery) oraz Maciej Gębala (dwie). Na udaną próbę innego zawodnika przyszło kibicom czekać dwie minuty dłużej, gdy Patryka Małeckiego zaskoczył Dmitry Żytnikow (23-13). W 50. minucie przewaga Nafciarzy wysoniła aż czternaście oczek (27-13) i było jasne, że gracze z Orlen Areny spokojnie dowiozą korzystny wynik do ostatniego gwizdka. Końcowe minuty to istny pokaz skuteczności w wykonaniu Ghionei, co pozwoliło płocczanom zwiększyć rozmiary zwycięstwa.

Orlen Wisła Płock – Zagłębie Lubin 35:16 (16:7)

Orlen Wisła Płock: Morawski – Kwiatkowski 1, Daszek 7, Duarte 1, Wiśniewski, Ghionea 9, Rocha 7, Tomasz Gębala, Ivić 1, Tarabochia 1, Maciej Gębala 3, Pusica 1, Mihić 1, Toledo 2, Żytnikow 1.

Zagłębie Lubin: Małecki, Skrzyniarz – Stankiewicz 2, Przysiek 1, Kuźdeba, Mrozowicz 2, Pawlaczyk, Szymyślik 1 , Czuwara 1, Wolski, Gudz, Bartczak, Pietruszko 1, Moryto 4, Dżono 4.

Upomnienia (żółte kartki): Kwiatkowski, Wiśniewski, Ivić – Pietruszko, Mrozowicz.
Wykluczenia (2 minuty): Kwiatkowski, Wiśniewski – Pietruszko, Gudz, Bartczak.