Triumf Nafciarzy w Orlen Arenie. Pokonali THW Kiel!

W swoim szóstym meczu w obecnej edycji EHF Velux Ligi Mistrzów, w tym trzecim we własnej hali, Orlen Wisła Płock zasłużenie wygrała z niemieckim THW Kiel. Tym samym po porażce z FC Barceloną Lassa, remisem z Telekom Veszprem, przyszedł czas na pierwsze zwycięstwo także w Orlen Arenie!

Początek środowego starcia gospodarze mieli obiecujący. Podopieczni Piotra Przybeckiego w 9. minucie objęli dwubramkowe prowadzenie (4-2) i jak się później okazało był to jedyny – swoją drogą krótki – moment, w którym któraś z drużyn potrafiła odskoczyć na taką “odległość”. W kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana o czym najlepiej świadczy właśnie fakt, że wynik cały czas oscylował wokół remisu. Po kwadransie 9-8 wygrywali płocczanie, ale w kolejnych pięciu minutach zaliczyli mały przestój i zrobiło się 10-9 dla kilończyków. Ostatnia faza pierwszej połowy przyniosła zaledwie sześć goli (12-13), ale było to zasługą głownie świetnych interwencji Niklasa Landina oraz Rodrigo Corralesa, którzy w pewnym momencie odbijali rzuty wręcz seriami.

Szybko po przerwie Wiślacy zniwelowali jednak różnicę, jaka dzieliła ich od graczy Alfreda Gisalsona (13-13). Tak szybko jak gospodarze odrobili stratę, tak momentalnie ją stracili. W 33. minucie Raul Santos trafił na 15-13 i taką, dwubramkową, przewagę goście utrzymywali do 41. minuty i zdobyczy Christiana Zeitza (17-15). W kolejnych minutach nie grzeszący w tej części meczu skutecznością Nafciarze – pięć razy z rzędu pokonali Landina i w 49. minucie zrobiło się 20-17! Po drugiej stronie parkietu świetnie bronił Corrales, którego przyjezdni nie potrafili zaskoczyć przez blisko dziesięć minut! Udało im się to dopiero w 50. minucie, ale to miejscowi i tak byli w lepszej sytuacji wyjściowej przed końcówką spotkania (20-18). W emocjonującej koncówce pierwsze zwycięstwo w obecnym sezonie EHF Velux Ligi Mistrzów udało się obronić i Orlen Wisła Płock zasłużenie cieszyła się z dwóch punktów.

Orlen Wisła Płock – THW Kiel 24:22 (12:13)

Orlen Wisła Płock: Corrales – Daszek 3, Toledo, Duarte 1, Maciej Gębala 2, Tomasz Gębala 2, Ghionea 3, Ivić 6, Mihić 2, Pusica, Rocha 2, Tarabochia 2, Wiśniewski 1, Żytnikow.

THW Kiel: Landin, Wolff – Bilyk, Dahmke 2, Duvnjak 3, Ekberg 3, Lacković, Nilsson, Santos 4, Toft Hansen, Vujin 6, Weinhold 2, Wiencek 1, Zeitz 1.

Upomnienia (żółte kartki): Pusica, Ghionea, Tomasz Gębala – Dahmke, Toft Hansen, Wiencek.
Wykluczenia (2 minuty): Pusica (x2), Duarte – Vujin, Lacković.