Prosty pomysł – powstanie mapa wyzwań

Płocka Nowoczesna rozpoczęła w minioną sobotę akcję „Mapa wyzwań dla Płocka”. Spotkanie odbyło się w okolicach skrzyżowania ul. Tumskiej i ul. Królewieckiej. Zbierane były oceny mieszkańców, dotyczące jakości życia w naszym mieście.

Dobre i złe strony miasta oraz pilne sprawy, które muszą być zrobione w pierwszej kolejności. Pierwsze, z zapowiadanej serii, spotkanie Mapy okazało się bardzo prostym i trafionym pomysłem. Przedstawiciele Nowoczesnej zebrali dużo ocen, potrzeb i wyzwań dla władz od mieszkańców Płocka i okolic.

Inicjatywa Nowoczesnej będzie modyfikowana w przyszłości wraz z kolejnymi oczekiwaniami mieszkańców. Na początku stycznia zaprezentowane będą efekty spotkań na wszystkich osiedlach. Stworzony zostanie lokalny program dla Płocka. Za tydzień następne spotkanie z mieszkańcami Płocka. Szczegóły pojawią się na fanpejdżu Nowoczesnej i oficjalnym płockim twitterze.

– Głównym celem tej akcji jest wysłuchanie mieszkańców Płocka, co według nich zrobione jest źle i co jest pomijane przez rządzących. Naszym zdaniem Rada Miasta za rzadko bierze pod uwagę głos płocczan przy podejmowaniu decyzji w sprawach miejskich. A przecież dotyczą one nas wszystkich – płocczan. Chcemy to zmienić, dlatego wychodzimy do mieszkańców. Jesteśmy otwarci na wszystkie uwagi, nie jest tak, że wszystko jest źle. Zbieramy opinie, które później przeanalizujemy, stworzymy plan działania. Mapa wyzwań będzie aktualizowana, będzie ewoluować zgodnie z kolejnymi wyzwaniami i opiniami płocczan. Sprawy lokalne są dla nas priorytetem. Zapowiadaliśmy aktywne działanie w Płocku i dotrzymujemy słowa. To dopiero początek. Zachęcam z tego miejsca do kontaktu oraz współpracy wszystkich sympatyków w Płocku – zapowiedział szef płockiej Nowoczesnej Bartosz Leszczyński.