Piotrkowianin pokonany

W ostatnim meczu 8. kolejki PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych będącym jednocześnie ostatnim meczem w płockiej Orlen Arenie przed nadchodzącą reprezentacyjną przerwą, Nafciarze uporali się z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski.

Wynik tego niedzielnego spotkania w drugiej minucie Lovro Mihić, który do przerwy dołożył jeszcze dwa trafienia, będąc wówczas wspólnie z Tiago Rochą, Tomaszem Gębalą i Jose Guilherme de Toledo najlepszym strzelcem zespołu. Zespołu, który w pierwszych trzydziestu minutach nie zachwycał swoją grą. Szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego grali za to bardzo ambitnie i w 10. minucie wygrywali 7:4. Po trzech minutach z tej przewagi nie zostało już nic, a gole dla drużyny Piotra Przybeckiego zdobyli Marko Tarabochia, Mihić i Toledo (8:7). Goście cały czas byli jednak blisko Wiślaków i nie pozwalali uciec im na więcej niż dwa trafienia. Co więcej w 18. minucie był remis 11:11, a niewiele później przyjezdni znów objęli prowadzenie, po udanej próbie Tomasza Mroza (13:12). Piotrkowianin długo nie cieszył się z takiego rezultatu, ponieważ w 24. minucie Sime Ivić rzucił na 14:13 dla gospodarzy, którzy w końcówce obronili tę niewielką zaliczkę (17:16).

Po przerwie Nafciarze nieco przyspieszyli, kilka piłek odbił Rodrigo Corrales i już w 39. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 23:18. Na trzynaście minut przed końcem było 26:21, a więc bramkowa róznica cały czas się utrzymywała i nie zanosiło się, aby ta sytuacja miala ulec zmianie. Na domiar złego dla Piotrkowianina w ostatniej fazie meczu płocczanie nie tylko nie dali się dogonić, ale co więcej spokojnie rzucali kolejne bramki, ostatecznie doprowadzając sprawy do szczęśliwego końca.

Orlen Wisła Płock – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 35:24 (17:16)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Corrales – Kwiatkowski, Daszek 5, Ghionea, Rocha 6, Tomasz Gębala 3, Ivić 1, Tarabochia 2, Maciej Gębala, Pusica 4, Mihić 8, Toledo 5, Żytnikow 1.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Banisz, Schodowski – Mróz 3, Woynowski, Iskra 4, Swat 1, Góralski 1, Nastaj 4, Szczukocki, Andreou, Kravchenko 2, Makowiejew 1, Tórz 3, Pacześny 5, Wędrak.

Upomnienia (żółte kartki): Maciej Gębala, Tomasz Gębala, Toledo – Pacześny, Iskra, Makowiejew.
Wykluczenia (2 minuty): Tarabochia, Kwiatkowski, Żytnikow, Ivić – Iskra, Kravchenko, Andreou.