To będzie niezwykła przeprowadzka

To już dziś, 29 września, Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego organizuje happening „Podaj książkę”, który będzie symbolicznym, społecznym przenoszeniem zbiorów bibliotecznych.

Happening będzie polegał na tym, że uczestnicy, przekazując sobie książki „z ręki do ręki”, utworzą sznur osób na trasie pomiędzy dawną siedzibą Filii bibliotecznej nr 7, która miała swoją siedzibę przy ul. Gierzyńskiego 17, a nową siedzibą, która będzie znajdowała się w budynku Zespołu Szkół nr 1, ul. Faustyna Piaska 5. – Liczymy, że w imprezie uczestniczyć będzie około 500 osób, w tym: dzieci z przedszkola, młodzież, mieszkańcy osiedla Międzytorze, bibliotekarze. Swoją obecność potwierdził także prezydent Andrzej Nowakowski. Serdecznie zapraszamy media do wzięcia udziału w akcji, nagłośnienia jej i przypomnienia czytelnikom o zmianie siedziby ich osiedlowej biblioteki – czytamy na stronie Książnicy Płockiej.

Do zobaczenia już dziś – w czwartek 29 września, w godz. 9.30-11.00, osiedle Międzytorze, trasa od Gierzyńskiego 17 do Piaska 5. Podobna akcja miała miejsce we wrześniu 2014 r. kiedy przenosiła się Filia nr 5 Książnicy Płockiej do Szkoły Podstawowej nr 1. Wszystkim, którzy brali udział w wydarzeniu sprzed dwóch lat, towarzyszyła świetna zabawa, a przy jej okazji biblioteka została „przeprowadzona” do nowej siedziby w ciągu kilku godzin.

Fot. UMP.