.Nowoczesna będzie zbierała podpisy

W związku z zakończeniem refundacji krajowego programu in vitro w czerwcu 2016, wiele par borykających się z problemem niepłodności nie ma szans na skorzystanie z tej metody leczenia.

Aby im pomóc, członkowie .Nowoczesnej i inne organizacje podejmują inicjatywę na rzecz  finansowania tej procedury medycznej przez samorządy m. in. w Toruniu, Bydgoszczy, Łodzi, Warszawie, Rzeszowie, Szczecinie.

-Widzimy potrzeby mieszkańców Płocka i chcemy wyjść im naprzeciw, przede wszystkim poprzez poprawienie dostępu do nowoczesnych metod leczenia niepłodności i obniżenia ich kosztów – tłumaczy Małgorzata Kamińska, przewodnicząca płockich struktur partii.

W tym celu członkowie koła .Nowoczesnej Płock założyli komitet obywatelski „Nowoczesny Płock dla rodziny – in vitro dla Płocka”. Stworzony projekt jest inicjatywą obywatelską w sprawie przyjęcia programu polityki zdrowotnej „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Płocka w latach 2016-2019” przez Radę Miasta. Partia posiada poparcie płockiego środowiska lekarskiego.

-Serdecznie zapraszamy do wsparcia naszej inicjatywy. Będziemy zbierać podpisy mieszkańców Płocka, popierające program, w sobotę 27 sierpnia w godzinach 14:00-16:00 na ul. Armii Krajowej, w okolicach Biura Poselskiego Posłów Nowoczesnej – zapraszają członkowie Komitetu Obywatelskiego „Nowoczesny Płock dla Rodziny”.

Fot.gfplegal.pl