Agrofart i Orto Med Sport partnerami Wisły

image_pdfimage_print

Firma z branży rolczniczej – Agrofart oraz łódzka klinika Orto Med Sport to kolejni, nowi partnerzy piłkarskiej Wisły Płock. 

Jak czytamy na stronie klubowej: – Przedsiębiorstwo AGROFART istnieje od stycznia 2009 roku. Jest to firma z branży rolniczej, zajmująca się przede wszystkim produkcją i dystrybucją maszyn rolniczych takich jak opryskiwacze polowe, brony talerzowe i rozsiewacze. W tym przypadku umowa została podpisana do końca 2016 roku.

Jeśli natomiast chodzi o nawiązanie współpracy z Orto Med Sport to blisko tydzień temu informował o nim na twitterze dyrektor sportowy Wisły – Łukasz Masłowski.

Orto Med Sport, z którego usług Nafciarze korzystają od dłuższego czasu, oferuje opiekę lekarską na najwyższym, światowym poziomie. Najlepiej świadczy o tym fakt, że w łódzkiej klinice bez konieczności operowania, doprowadza się do pełnej sprawności, wielu sportowców z całej Europy, w tym chociażby reprezentant Polski Macieja Rybusa, który z powodu urazu nie mógł wystąpić na Mistrzostwach Europy we Francji, ale bez problemów przeszedł testy medyczne w Olympique Lyon. Co równie istotne Orto Med Sport największy nacisk kładzie na profilaktykę i zapobieganie urazom, co w dzisiejszym sporcie jest szalenie ważne.

– Odpowiedni trening, właściwa dieta i suplementacja to absolutne podstawy. Ćwiczenia stabilizujące i wzmacniające często zaniedbywane są nawet przez zawodowych piłkarzy. Cieszy mnie jednak fakt, że władze i zawodnicy Wisły rozumieją, że trening z drużyną na boisku to tylko niewielka część ich obowiązków. Że równie ważne jest właściwe przygotowanie organizmu do wysiłku i regeneracja po jego zakończeniu. To jest prawdziwy profesjonalizm – powiedział dr Bartłomiej Kacprzak, właściciel kliniki.

Wiceprezes Wisły Płock, Tomasz Marzec dodał z kolei: – Funkcjonowanie klubu sportowego, to także profesjonalna opieka medyczna. OMS zapewnia nam usługi medyczne na najwyższym możliwym poziomie. Podpisanie umowy jest kolejnym krokiem w dobrze układającej się już współpracy oraz kolejnym etapem rozwoju naszego klubu.

Źródło i fot. Wisła Płock