Mistrz, mistrz, mistrz Petra Płock!

BHT Auto Forum Petra Płock zwyciężyła w trzecim z rzędu tegorocznym turnieju rangi Mistrzostw Polski, dzięki czemu… trzeci rok z rzędu została najlepszą drużyną w kraju. Dominacja płocczan trwa więc w najlepsze.

Sukces w sezonie 2016, Petra zawdzięcza świetnej dyspozycji w każdym z trzech turniejów o Mistrzostwo Polski. Wszystko zaczęło się w Inowrocławiu, gdzie zawodnicy z Płocka zwyciężyli bez straty seta. Później była ta najtrudniejsza, domowa przeprawa, która jednak ostatecznie padła łupem gospodarzy.

Dwa zwycięstwa w dwóch pierwszych turniejach pozwoliły wypracować sporą przewagę nad resztą stawki. Dlatego też w Gdańsku, do zapewnienia sobie i obrony mistrzowskiego tytułu, zawodnicy Petry Płock potrzebowali zajęcia co najmniej trzeciego miejsca. Przed wyjazdem płocczanie zapowiadali jednak walkę o wygraną, tym bardziej, że dotychczas jeszcze nigdy nie triumfowali nad Bałtykiem. W tym przypadku teraz można już powiedzieć do trzech razy sztuka. W ostatni weekend zawodnicy z Płocka w końcu dopięli swego, pewnie wygrywając wszystkie mecze 2-0, dzięki czemu (trzecie) mistrzostwo stało się faktem.

Warto jeszcze zauważyć, że w Mistrzostwach Polski rywalizowała również druga drużyna BHT Auto Forum Petry Płock, składająca się z juniorów, którzy w klasyfikacji generalnej zajęli 4. miejsce.

Już w najbliższy weekend, 30-31 lipca, oba zespoły z Płocka wezmą udział w Pucharze Polski, który zostanie rozegrany w Grudziądzu.

Mistrzowski skład BHT Auto Forum Petry Płock: Adrian Fiodor, Artur Niesłuchowski, Tomasz Wiśniewski, Marcin Miedziński, Łukasz Niedzielak, Michał Kwiatkowski, Filip Koper, Konrad Koper, Patryk Orędowicz, Miłosz Rupp, Bartosz Wojdak, Adrian Turkowski, Jarosław Suski, Kacper Adamski.