Tragedia na drodze. Dwie osoby nie żyją

image_pdfimage_print

W nocy z piątku na sobotę pod Wyszogrodem doszło do tragicznego w skutkach wypadku. – Dwie osoby nie żyją, jedna jest ranna – poinformował Edward Mysera, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Płocku.

W sobotę, 2 lipca, około 3.40, na drodze krajowej nr 62, w rejonie miejscowości Ciućkowo doszło do zderzenia samochodu ciężarowego mercedes z  samochodem osobowym peugeot. Policjanci na miejscu wstępnie ustalili, że kierujący samochodem osobowym, z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem ciężarowym, którym kierował 30 letni mieszkaniec powiatu inowrocławskiego.

– W wyniku zdarzenia dwie osoby, które jechały w peugeocie zginęły na miejscu. Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że w samochodzie osobowym podróżowały 2 osoby, tj. mężczyzna i kobieta w wieku 20 lat z Wyszogrodu.  Na miejscu wypadku droga jest całkowicie zablokowana, pracują tam policjanci pod nadzorem prokuratora.

Policjanci i funkcjonariusze straży pożarnej kierują pojazdy na wyznaczone objazdy:  w miejscowości Słupno, w kierunku na Bodzanów oraz w Wyszogrodzie, w kierunku na Płońsk lub Iłów i Gąbin. Utrudnienia mogą potrwać do godziny 12.00.

Obecnie nie wiadomo, kto kierował osobówką, zostanie to ustalone w toku przeprowadzonego postępowania, w którym również zostaną ustalone dokładne przyczyny i okoliczności wypadku – informuje Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej Policji.