Wytańczyli historię małej Lili, a płocki amfiteatr zamienili w… cyrk [FOTO]

image_pdfimage_print

Zaledwie pięć dni wystarczyło aby udowodnić, że mają mnóstwo energii, zapał i talent. A po wczorajszym wieczorze w płockim amfiteatrze, nikt już nie ma wątpliwości, że Płock jest nie tylko miastem festiwali ale także miejscem gdzie kocha się taniec.

Mowa o 5. edycji finałowej gali Fame Dance Festival, podczas której na scenie amfiteatru zaprezentowało swoje możliwości taneczne ponad 300 osób w różnym wieku. Od przedszkolaków, aż po dzieci w wieku szkolnym, poprzez młodzież, aż po osoby dorosłe. Już powoli tradycją się staje, że ostatni dzień roku szkolnego jest także dniem płockiego festiwalu tańca.

Zadowolenie dzieci i młodzieży, że stoją na progu letniej laby, wyzwoliła w nich niesamowitą radość, co przełożyło się na dynamiczny i pełen pozytywnej energii ruch sceniczny. Wczoraj nie było inaczej. Ze sceny tryskała radość i taneczne szaleństwo. W tym roku młodzi tancerze za pomocą tańca opowiedzieli historię małej Lili, która marzyła o tym, żeby zostać artystką cyrkową. Czy można było to opowiedzieć za pomocą tanecznego kroku? Oczywiście, że tak. Co więcej, młodzi tancerze zrobili to wręcz idealnie. Ale zanim połączyła ich na scenie historia marzeń małej dziewczynki. Przez pięć dni uczyli się tańczyć w Studio Tańca Fame, pod czujnym okiem tancerzy znanych z programu telewizyjnego „You Can Dance” czyli po prostu tańcz. W tym roku lekcji tańca udzielali: Klaudia Antos i Michał Kalcowski. Uczestnicy warsztatów od poniedziałku do piątku wylewali siódme poty aby efekt był piorunujący. I z powodzeniem się to udało. Przy okazji tańca młodzi ludzie pokazali wspaniałe widowisko.

Należy dodać, że płocki festiwal tańca cieszy się od początku nie słabnącym zainteresowaniem płocczan. Oprócz rodziców, dziadków, cioć i przyjaciół na widowni zasiadło mnóstwo płocczan. Każdy starał się uwiecznić za pomocą aparatu fotograficznego bądź komórki swojego ulubieńca podczas tańca.

W tym roku festiwal połączono z akcją zbierania funduszy na leczenie dziewięcioletniej tancerki, Marysi Lutomierskiej, która zapadła na rzadki i bardzo trudny do leczenia nowotwór – mięsaka tkanek miękkich. Jeżeli nie mogliście być w piątkowy wieczór w amfiteatrze i wrzucić do puszki wolontariuszy choćby 1 zł, a chcielibyście pomóc dziewczynce, wpłat można dokonywać na konto Fundacji Orlen Dar Serca:04 2490 0005 0000 4600 3594 2831, w tytule przelewu wpisując: Marysia. Rodzice i dziewczynka będą bardzo wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie w trudnych dla nich chwilach.

Organizatorami Fame Dance Festiwal było Studio Tańca Fame oraz Płocki Ośrodek Kultury i sztuki. Imprezę prowadził Jakub Chonchera, znany płocki dziennikarz.

Dziennik Płocki był patronem medialnym wydarzenia.

 

 

Fot. DR.