Cenne zwycięstwo Nafciarzy. Resovia – Wisła 0:3

Wisła Płock

Wisła Płock w 32. kolejce II ligi odniosła niezwykle cenne zwycięstwo pokonując na wyjeździe Resovię Rzeszów 3:0. Dzięki zdobytym trzem punktom Nafciarze umocnili się na pozycji lidera i są już praktycznie jedną nogą w I lidze.

Polub Dziennik Płocki – Jesteśmy również na Facebooku!

Mecz był rozgrywany w fatalnych warunkach, a błotniste boisko i ciągle padający deszcz z pewnością nie ułatwiały zawodnikom i tak ciężkiego już zadania. Pierwsza połowa spotkania była dość wyrównana i żadna z drużyn nie wypracowała sobie wyraźnej przewagi. Jedną dogodną sytuację stworzyli sobie gospodarze, na co kilkoma ciekawymi akcjami odpowiedzieli zawodnicy z Płocka. Pierwszą skuteczną akcję przeprowadził dopiero tuż przed zakończeniem pierwszej połowy duet Krzywicki – Góralski. Ładnym, prostopadłym podaniem w pole karne popisał się ten pierwszy dzięki czemu Góralski znalazł się sam na sam z bramkarzem i nie miał najmniejszych problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Była to pierwsza bramka zdobyta przez tego zawodnika w barwach Wisły Płock.

Od początku drugiej połowy Nafciarze wypracowywali sobie przewagę i w 52 minucie spotkania podwyższyli wynik na 2:0. Nadolski po rajdzie prawą stroną boiska dośrodkował piłkę w pole karne, a ta po kontakcie z bramkarzem drużyny przeciwnej trafiła wprost pod nogi Sielewskiego, który popisał się ładnym, precyzyjnym strzałem tuż pod poprzeczką. Wynika spotkania ustalił w 71 minucie Sekulski, który chwilę po wejściu na boisko znalazł się niepilnowany w polu karnym i pewnie pokonał bramkarza rywali.

Swoje mecze wygrały także dwie pozostałe drużyny walczące z Wisłą o awans – Puszcza Niepołomice oraz Pelikan Łowicz. W związku z tym sytuacja w tabeli nie uległa zmianie i na trzy kolejki przed zakończeniem rozgrywek tabeli przewodzi Wisła Płock z identycznym dorobkiem punktowym jak Puszcza (63 punkty), a tuż za nimi znajduje się mający do rozegrania jedno zaległe spotkanie Pelikan(61 punktów).

Resovia Rzeszów – Wisła Płock 0:3 (0:1)

Bramki: Góralski (44.), Sielewski (52.), Sekulski (71.)

Resovia: Pietryka – Świechowski (76. Jaroch Ż), Frankiewicz, Nikanovych, Baran (46. Kozubek Ż) – Słaby (63. Domoń), Kwiek, Ogrodnik (61. Brągiel), Makowski – Ciećko, Tunkiewicz

Wisła: Szczepankiewicz – Nadolski, Magdoń, Radić, Mysona – Góralski, Sielewski – Hiszpański, Burkhardt (74. Dziedzic), Grudzień (82. Mitura) – Krzywicki (68. Sekulski)

Sędziował: Piotr Lasyk (Śląski ZPN)

Widzów: ok. 700 (w tym 120 z Płocka)