Trzecie miejsce płocczanina na Pucharze Polski Juniorów w Judo

Na początku czerwca w Opolu odbyły się dwa – ostatnie przed wakacyjną przerwą – Puchary Polski juniorów młodszych i juniorów w Judo. Trzecie, czwarte oraz dwa piąte miejsca zajęli podczas nich przedstawiciele Sakury Judo Płock – Monika Olczyk oraz Kacper Korzeniewski.

Monika Olczyk w zawodach w Opolu wystartowała w kategorii wagowej do 48 kg. W juniorkach młodszych Monika skończyła rywalizację na miejscu piątym, a w kategorii juniorek uplasowała się pozycję wyżej.

Z kolei Kacper Korzeniewski walcząc w kategorii wagowej do 55 kg, zakończył zawody – juniorów młodszych – na 5. miejscu, ale już w kategorii junior – po raz pierwszy w Pucharze Polski – stanął na najniższym stopniu podium.

Zawody w Opolu były przez naszych zawodników traktowane jako randori, szukanie nowych rozwiązań walki sportowej w Judo oraz poprawienie i sprawdzenie nowych założeń taktycznych – powiedział trener Krzysztof Masztakowski. – Zadanie nakreślone przed startem zostało zrealizowane w 100%, gdyż Monika i Kacper stoczyli przez dwa dni 16 walk. Ponad połowę walk nasza dwójka Judoków z Sakury Judo Płock wygrała przed czasem – dodał na zakończenie zadowolony Masztakowski.