Płocczanin wygrywa triathlon “u siebie” [FOTO]

Dla mnie był to trening – powiedział z uśmiechem na mecie zwycięzca XI Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka – Łukasz Kalaszczyński. – Oczywiście cieszę się z tego, że w końcu wygrałem w Płocku, ale nie ma czasu na świętowanie. Trzeba już myśleć o kolejnych startach – dodał.

Zanim jednak na mecie jedenastej edycji Triathlonu o Puchar Prezydenta Miasta Płocka pojawił się Łukasz Kalaszczyński oraz 128 triathlonistów, których zostawił w tyle, swoje zawody rozegrali amatorzy tego sportu. W sobotę w naszym mieście pojawiło się ich 90. Prawdopodobnie było ich nawet więcej, ale właśnie 90 ukończyło – rozpoczęte o godzinie 10.30 – Otwarte Mistrzostwa Płocka Amatorów w Triathlonie.

Najlepszy okazał się w nich ubiegłoroczny zwycięzca tej kategorii Piotr Małek z Warszawy, który z – 0,375 km pływania, 8 km jazdy na rowerze i 2,5 km biegu – rozprawił się w czasie 32:47. Drugie miejsce przypadło kolejnemu zawodnikowi ze stolicy – Kamilowi Komendarczykowi (35:12), a trzecie Przemysławowi Głoskowskiemu (36:45) z Brudzenia Dużego.

Wreszcie w samo południe na starcie zlokalizowanym na płockiej Sobótce pojawili się uczestnicy XI Triathlon o Puchar Prezydenta Miasta Płocka. Do pokonania mieli 0,75 km pływania, 20 km jazdy na rowerze oraz 5 km biegu. Jak już wspominaliśmy na wstępie bezapelacyjnym zwycięzcą został płocczanin Łukasz Kalaszczyński (1:05:23), który zdecydowanie wyprzedził Pawła Kuratczyka (1:10:25) z Warszawy i Szymona Klimkowskiego (1:10:38) z Polic.

W dużym gronie startujących najszybszą kobietą okazała się jedenasta na mecie Maria Pytal (1:13:45) ze Starachowic, za którą na podium uplasowały się szesnasta Katarzyna Czerwińska (1:16:21) z Warszawy oraz dwudziesta pierwsza Julia Włodarczyk (1:17:22) z Łodzi.

Ostatnią konkurencją, a właściwie zawodami w zawodach, były IV Mistrzostwa Polski Lekarzy w Triathlonie MTB. Wygrał je drugi przed rokiem Jacek Węgrzyn (1:14:06) z Miejsca Piastowego, który o ponad trzy minuty wyprzedził Dawida Nowaka (1:17:41) z Łodzi, a o ponad sześć Cezarego Krzywickiego (1:20:34) z Jeleniej Góry.

Klasyfikacje generalne zawodów – pięć pierwszych miejsc.

5. Krzysztof Dąbrowski – Płock – 37:41

Jeśli chcecie zapoznać się ze szczególowymi wynikami tych zawodów, to wystarczy, że klikniecie TUTAJ.