Płocczanie z dwoma tytułami wicemistrzowskimi w kickboxingu

W miniony weekend – 20-22 maja – w Kurzętniku koło Nowego Miasta Lubawskiego rozegrane zostały tegoroczne Mistrzostwa Polski Seniorów, Kobiet i Weteranów w Kickboxingu w formułach light-contact i pointfighting.

W turnieju udział wzięli zawodnicy i zawodniczki z 35 klubów z całej Polski. Wśród nich tradycyjnie nie zabrakło przedstawicieli klubu LKS Puncher Płock. Obaj z powodzeniem startowali w formule pointfighting, zdobyli dwa srebrne medale i zgarnęli dwa tytuły wicemistrzów Polski seniorów.

Pierwszym medalistą okazał się Błażej Bedyk (kategoria wagowa -94 kg), który w finale uległ Piotrowi Wypchałowi z Krakowskiej Akademii Taekwon-do (ubiegłorocznemu podwójnemu mistrzowi polski seniorów w pointfightingu i light-contactcie). Pomimo porażki płocki zawodnik i tak zanotował swój najlepszy występ w karierze.

Drugim szczęśliwcem był natomiast najbardziej doświadczony zawodnik LKS Puncher Płock, pełniący jednocześnie funkcje trenera klubu, Piotr Maślanka (kategoria wagowa -89 kg). Jego przeciwnikiem w wielkim finale był Michał Michałowski zawodnik najlepszego pointfightingowego klubu w Polsce “X” Fight Piaseczno. Niezmiernie emocjonująca walka finałowa zakończyła się werdyktem punktowym 13:13. W dogrywce trochę więcej sportowego szczęścia miał przeciwnik płocczanina i ostatecznie to on zwyciężył 14:13. Tym samym Piotrowi pozostało cieszyć się z drugiego w życiu tytułu wicemistrzowskiego (poprzednio w kategorii wagowej -74kg w roku 2012).

– Jak u każdego ambitnego sportowca czuję niedosyt, ponieważ przy tak wyrównanej walce było widać, że przeciwnik był w moim zasięgu. Tym razem zabrakło jednak trochę tego sportowego szczęścia – powiedział Piotr Maślanka. – Pewnie przez jakiś czas będę w głowie analizował, że można było to zrobić inaczej i trochę lepiej, ale prędzej czy później trzeba się z tym pogodzić. To jest sport, a w nim bywa różnie. Gratuluję przeciwnikowi, cieszę się ze srebra i wicemistrzostwa, w końcu nie każdy mógł je zdobyć – dodał.