Płocczanin nowym przewodniczącym Rady Mazowieckiej SLD

image_pdfimage_print

W minioną niedzielę, 15 maja odbył się Mazowiecki Zjazd Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wybrano na nim nowego przewodniczącego Rady Mazowieckiej partii. Na stanowisko powołano płocczanina, Arkadiusza Iwaniaka, który objął funkcję po Włodzimierzu Czarzastym, piastującego obecnie stanowisko przewodniczącego partii. 

Arkadiusz Iwaniak jest jednym z bardziej rozpoznawalnych działaczy SLD w naszym mieście. – Zawsze miałem lewicowe poglądy, a podczas rodzinnych uroczystości kiedy zaczyna się rozmowa o polityce wielokrotnie podkreślam, że najważniejszy jest człowiek – napisał o sobie przewodniczący.

W 2002 roku po raz pierwszy próbował swoich sił w wyborach samorządowych, radnym miejskim został jednak dwa lata później. W kadencji 2006 – 2010, ponownie wybrany do Rady Miasta Płocka. Wtedy też pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady. W płockim Sojuszu Lewicy Demokratycznej od roku 2004 roku był przewodniczącym Rady Miejskiej. A z płockim SLD jestem związany od zawsze. – Trwam przy swoich przekonaniach bez względu na zawirowania polityczne i sondaże – dodaje Arkadiusz Iwaniak. Sekretarzem Rady Wojewódzkiej została Katarzyna Bernadetta Olszewska.

Arkadiusz Iwaniak obecnie jestem członkiem Rady Krajowej SLD oraz przewodniczącym Rady Mazowieckiej SLD. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci.

Fot. Archiwum prywatne Arkadiusza Iwaniaka.