W Orlenie zaprezentowany będzie raport o odpowiedzialnym biznesie

image_pdfimage_print

Regionalne ogłoszenie Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” odbędzie się w Płocku, w poniedziałek 23 maja. Publikacja stanowi największy w Polsce przegląd aktywności biznesu społecznie odpowiedzialnego. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Prezentacja Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” w danym regionie pozwala zapoznać lokalne społeczności z inicjatywami firm odpowiedzialnych społecznie, odbywającymi się w ich okolicy, służącymi rozwojowi obszaru i jego mieszkańców. Po Warszawie, Zielonej Górze i Gdańsku, swoją odsłonę i omówienie raport będzie miał w Płocku.

Wydarzenie odbędzie się 23 maja, w siedzibie PKN Orlen ul. Chemików 7, budynek Centrum Administracji. Uczestnicy spotkania będą mieli także możliwość zwiedzenia Zakładu Produkcyjnego PKN Orlen w Płocku.
W tym roku w Raporcie „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2015. Dobre praktyki” znalazło się ponad 800 przykładów działań firm z całej Polski, w tym ponad 20 dotyczy działalności płockiego koncernu. Niektóre z tych projektów, opisanych w raporcie, zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia.

Spotkanie będzie również okazją do wymiany wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności biznesu, networkingu, poznania praktyków CSR-u. Kierowane jest do przedstawicieli firm, organizacji pozarządowych, mediów oraz teoretyków – reprezentantów środowiska akademickiego.

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak wcześniejszej należy się zarejestrować na stronie internetowej  http://odpowiedzialnybiznes.pl/ogloszenie-raportu/

Raport „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” to najważniejsza, cykliczna publikacja Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wydawana od 2002 roku. Raport jest przeglądem aktywności firm, które zgłosiły swoje działania w zakresie CSR, oraz podsumowuje najważniejsze kwestie związane z odpowiedzialnym biznesem w danym roku w Polsce. W części wprowadzającej znajdują się artykuły i komentarze ekspertów i ekspertek. Stałym elementem publikacji jest także przegląd wybranych artykułów prasowych oraz kalendarium wydarzeń związanych z CSR.

Forum Odpowiedzialnego Biznesu jest najdłużej działającą, już od ponad 15 lat, i największą organizacją pozarządową w Polsce, która zajmuje się koncepcją społecznej odpowiedzialności biznesu w kompleksowy sposób. Forum to organizacja typu think-and-do-tank, pozostająca inicjatorem i partnerem przedsięwzięć kluczowych dla polskiego CSR.

Zaproszenie-Plock