Jutrzenka wygrywa w Gliwicach i jest blisko awansu do I ligi!

image_pdfimage_print

Może nie spora, ale jednak niespodzianka miała miejsce w pierwszym meczu barażowym o awans do I ligi. Niepokonana w tym sezonie SPR Sośnica Gliwice musiała w końcu uznać wyższość przeciwniczek. Ich pogromczyniami okazały się szczypiornistki MMKS Jutrzenki Płock, które po wyrównanym meczu ograły gospodynie 24:23 (12:13), dzięki czemu są bliżej powrotu do I ligi!

W sobotnie spotkanie lepiej weszły podopieczne Jarosława Krzemińskiego, które szybko objęły prowadzenie, a po bramce Pauliny Salamandry – w 9. minucie – wygrywały już 5:2. Gospodynie nie dawały za wygraną i już po trzech minutach doprowadziły do remisu (5:5). Jutrzenka konsekwentnie grała jednak swoje i w 16. minucie ponownie osiągnęła dwubramkową przewagę (7:5), którą po raz drugi straciła po trzech minutach (7:7). Kolejne minuty to… kolejna ucieczka szczypiornistek z Płocka. W 21. minucie Aleksandra Stasiak i Dagmara Woźnica szybko odbudowały wynik (9:7). Od tego momentu aż do 27. minuty – i stanu 12:10 – to płocczanki były stroną przeważającą, ale na przerwę to gliwiczanki schodziły z wynikiem 13:12, ponieważ w końcówce trzy razy wykorzystały błędy przeciwniczek.

SPR Sośnica Gliwice drugą połowę rozpoczęła od skutecznego rzutu na 14:12, ale trzy udane próby Jutrzenki z rzędu doprowadziły do tego, że w 38. minucie to odrobinę bliżej zwycięstwa byli goście (15:14). W kolejnych minutach gra była bardzo wyrównana, a wynik cały czas oscylował wokół remisu. Gdy w 44. minucie triumfatorki grupy łódzkiej II ligi odskoczyły na dwa oczka (18:16)… to momentalnie tę przewagę stracił (18:18). Gra punkt za punkt toczyła się zresztą aż do 56. minuty. Wtedy Paulina Zaremba pokonała bramkarkę rywalek i zrobiło się 23:21. Minutę później bramkę z karnego rzuciła Raquel Suarez Ramos (24:22), przez co wygrana płocczanek wydawała się coraz bardziej realna. Po chwili stratę zmniejszyła najskuteczniejsza w drużynie gospodyń Aleksandra Abramowicz (24:23), która jednak na 30 sekund przed końcem przegrała pojedynek z Anetą Chodań, dzięki czemu to Jutrzenka – przed drugim meczem barażowym – jest w lepszej pozycji wyjściowej.

Rewanż zostanie rozegrany, w sobotę, 21 maja, o godzinie 14:30, w hali Szkoły Podstawowej nr 16 im. Mikołaja Kopernika w Płocku, przy ulicy Piasta Kołodzieja 7.

SPR Sośnica Gliwice – MMKS Jutrzenka Płock 23:24 (13:12)

MMKS Jutrzenka Płock: Aneta Chodań, Marta Pietrzak – Aleksandra Stasiak 6, Raquel Suarez Ramos 5, Paulina Zaremba 3, Katarzyna Homonicka 3, Aleksandra Pawłowska 2, Dagmara Woźnica 2, Marta Krysiak 2, Paulina Salamandra 1, Marlena Muras.

Fot. MMKS Jutrzenka Płock