Połączył ich talent i scena, na której wystąpią [FOTO]

image_pdfimage_print

Wszyscy są uczniami lub absolwentami Państwowej Szkoły Muzycznej w Płocku. Każde z nich ma talent muzyczny. A najważniejsze jest to, że już 20 maja zaprezentują się płockim melomanom na scenie sali koncertowej ich własnej szkoły. Wybitnym młodym ludziom podczas koncertu będzie towarzyszyła Płocka Orkiestra Symfoniczna, którą poprowadzi wybitny dyrygent Jakub Chrenowicz.

Mowa o koncercie “Płockie Talenty”, który odbędzie się w piątek, 20 maja o godzinie 19, w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku przy ulicy Kolegialnej 23. Na płockiej scenie swój talent zaprezentuje ośmioro młodych ludzi.

Julia Nowakoska, która zagra na flecie. W tej chwili flecistka ma 14 lat, a naukę gry na swoim instrumencie rozpoczęła w wieku 7 lat. Szkołę w Płocku z wyróżnieniem ukończyła w zeszłym roku w klasie fletu pod kierunkiem profesor Anny Gruszczyńskiej. Obecnie kontynuuje naukę w I klasie w Państwowej Szkole Muzycznej II Stopnia w Płocku.

Na klarnecie zagra Szymon Parulski, który gra na swoim instrumencie od 2008 roku. Szybki rozwój umiejętności i talentu w krótkim czasie zaprocentował licznymi nagrodami w każdym z krajowych oraz zagranicznych konkursów i przeglądów, w których klarnecista brał udział.

Następnym wykonawcą w piątkowy wieczór będzie Adrian Żachowski, który zagra na tubie. Muzyk urodził się w 1998 roku w Płocku, a mieszka w Strupczewie Dużym oddalonym o około 30 km od Płocka. Duże postępy w zdobywaniu wiedzy muzycznej potwierdza otrzymując kolejne nagrody w konkursach międzynarodowych, ogólnopolskich i pozaszkolnych.

Na fagocie zagra z kolei Cezary Sikora, który również rozpoczął naukę gry na tym instrumencie w 2008 roku. Od roku 2014 podjął studia w Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu w klasie fagotu ad. Arkadiusza Adamczyka. Jest pierwszym fagocistą Europejskiej Młodzieżowa Orkiestra Darmstad (2013-2014) oraz fagocistą Polsko-Niemieckiej Młodej Filharmonii.

Publiczności swoje możliwości zaprezentuje też utalentowany Wiktor Mieczykowski, który grę na instrumencie rozpoczął w wieku 6 lat. Od samego początku wykazywał duże zainteresowanie i predyspozycje do gry na skrzypcach pracując pod kierunkiem prof. Anny Rzymyszkiewicz. Wiktor jest laureatem wielu konkursów krajowych i międzynarodowych, oraz z powodzeniem dwukrotnie występował jako solista z Płocką Orkiestrą Symfoniczną w koncercie “Płockie Talenty”. Interesuje się sportem, uprawia pływanie, windsurfing i jazdę na nartach.

Wśród rodzimy talentów nie mogłoby zabraknąć Emmy Moss, młodej skrzypaczki, która swoją edukację rozpoczęła w roku 2005 w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. w Płocku. Koncertowała w prestiżowych salach koncertowych tj.:Filharmonia Pomorska, Filharmonia Częstochowska, Zamek Muzeum w Lublinie, Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego oraz Studiu Koncertowym Radia Polskiego S1 z transmisją na żywo. Na co dzień gra w kwartecie smyczkowym oraz w orkiestrze szkolnej.

W piątkowy wieczór dla płockiej publiczności zaśpiewa Natalia Smyczyńska, która jest uczennicą Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły oraz Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku. Obecnie uczy się w klasie II wydziału wokalnego u Izabeli Denst-Szydłowskiej, gdzie zdobywa umiejętności i rozwija swój talent, z którym wiąże swoją przyszłość oraz snuje marzenia. Aktualnie jest prowadzącą scholę „Solec”, pracuje z dziećmi zainteresowanymi śpiewem, dla których muzyka stała się pasją i radością w życiu.

Na wiolonczeli tego wieczoru zagra Alicja Szydłowska, 16-letnia uczennica Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w Płocku. Naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w wielu 7 lat. Alicja bierze czynny udział w wielu Kursach Mistrzowskich, doskonaląc swoje umiejętności pod okiem wybitnych wiolonczelistów, m. in. prof. Kazimierza Michalika, prof. Tomasza Strahla, prof. Tomasza Lisieckiego, prof. Urszuli Marciniec-Mazur. Alicja służy również oprawą muzyczną podczas wielu wydarzeń kulturalnych w Płocku m.in. w płockim spektaklu pt. “Psie serce”.

W programie koncertu “Płockie Talenty” znalazły się dzieła sławnych kompozytorów takich jak: Gabriel Faure, Jan Sebastian Bach, Franz Lehar oraz wielu innych.

Fot. Płocka Orkiestra Symfonicza/ A.Ciulińska oraz Justyna Andrzejewska.