Jak spędzić majowe święta? Propozycje…

image_pdfimage_print

Pierwsza majówka przed nami, a co za nią idzie, i do czego jesteśmy już przyzwyczajeni – kilka wolnych dni. Pierwszy majowy weekend kojarzy się naszym rodakom ze świętami narodowymi. Oto kilka propozycji imprez, które będą odbywały się w Płocku.

W niedzielę, 1 maja na obchody Święta Pracy zaprasza Sojusz Lewicy Demokratycznej. Impreza rozpocznie się o godzinie 16.30 wiecem przy Placu Obrońców Warszawy przy pomniku Władysława Broniewskiego. Następnie uczestnicy przejdą ulicą Kościuszki do Grobu Nieznanego Żołnierza, gdzie zostaną złożone kwiaty. Potem pochód zatrzyma się przy tablicy upamiętniającej tragiczną śmierć posłanki Ziemi Płockiej Jolantę Szymanek-Deresz. A o godzinie 17 na placu Starego Rynku rozpocznie się Piknik Rodzinny. – W czasie trwania Pikniku planujemy ustawienie na Rynku stołów biesiadnych, grilli i stoisk gastronomicznych gdzie będziemy częstować mieszkańców Płocka zupą pomidorową. Planujemy ustawienie dmuchanego bezpłatnego placu zabaw dla dzieci wraz z zabawami z klaunem. Zorganizujemy również pokaz wojskowej grupy rekonstrukcyjnej Easy Company z wieloma atrakcjami. Na małej scenie wystąpi Kapela Płocka oraz zespół Rockers – zaprasza Litosława Koper, przewodnicząca płockich struktur SLD.

Z kolei w poniedziałek 2 maja, Płocki Komitet Obrony Demokracji zaprasza płocczan i nie tylko, na spacer z flagą. Uczestnicy wydarzenia spotkają się o  godzinie 12.00 na placu przed Teatrem Dramatycznym. Następnie wyruszą z flagami Polski i KOD ulicami Płocka. Około godziny 12.30 straż KOD rozłoży dużą flagę Polski na plaży na Rybakach. – Następnie udamy się całą grupą na Stary Rynek, aby na małej scenie czytać Konstytucję i rozdawać jej egzemplarze z pieczątkami KOD. Zamierzamy, przypinać biało-czerwone kokardy narodowe dorosłym, a także rozdawać biało-czerwone wiatraczki. Będziemy malować barwy narodowe na twarzach dzieci, a także prowadzić rozmowy na temat szacunku do polskiej flagi i demokracji. Nie zabraknie opowieści o tym,  dlaczego Konstytucja Polski powinna być w centrum uwagi każdego obywatela. Serdecznie zapraszamy – napisał w zaproszeniu Kamil Woliński, płocki działacz KOD. – Stumetrowa flaga niesiona w barwnym korowodzie, a także biało-czerwone animacje i koncert Zespołu „Dzieci Płocka” – to z kolei propozycja Urzędu Miasta Płocka na uczczenie Święta Flagi.

A w najbliższy wtorek, 3 maja do wspólnego świętowania Święta Konstytucji zaprasza .Nowoczesna. Tego dnia partia w szczególny sposób chce zaakcentować jak ważna jest Konstytucja. Z tej okazji przedstawiciele partii będą rozdawać egzemplarze Konstytucji, ulotki z oryginalnymi fragmentami Konstytucji, ale także balony i wodę z logo .Nowoczesnej. – Będziemy także rozmawiać z płocczanami o aktualnym paraliżu Trybunału oraz współczesnym podejściu i szanowaniu przepisów Konstytucji przez społeczeństwo. Przedstawiciele .Nowoczesnej złożą również kwiaty na placu Narutowicza. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na to, do czego Konstytucja jest potrzebna i jak ogromną odgrywa rolę w funkcjonowaniu państwa. Zapraszamy do wspólnego świętowania – czytamy w zaproszeniu Małgorzaty Kamińskiej, przewodniczącej koła partii w Płocku. Płocki Ratusz również uczci to święto, 3 maja odbędą się uroczystości patriotyczne oraz piknik historyczny.

święta majowe