W sobotę rusza Ciuchcia Tumska

image_pdfimage_print

Już od soboty, 30 kwietnia, po raz kolejny swoje kursy po Płocku rozpocznie Ciuchcia Tumska, którą turyści i płocczanie będą mogli wybrać się na przejażdżkę po najciekawszych zakątkach naszego miasta.

Kolejka turystyczna będzie kursowała sześć razy dziennie: w piątki, soboty, niedziele i święta. Każdego dnia pierwszy kurs rozpocznie się o 11.00, a kolejne odbywać się będą co półtorej godziny: o 12.30, 14.00, 15.30, 17.00 i 18.30.

Jednorazowo, na trwającą około siedemdziesiąt minut, wycieczkę może wybrać się nie więcej niż 40 osób. Trasa ciuchci prowadzi po najatrakcyjniejszych zakątkach Płocka – rozpoczyna się przy ZOO, a później można nią dojechać między innymi na przystań statku, molo, do kąpieliska Sobótka czy chociażby na Stary Rynek.

Trasa Ciuchci TumskiejDodatkowo, kolejka wyposażona jest w system nagłaśniający, tak aby wszyscy wycieczkowicze mogli posłuchać informacji o atrakcjach turystycznych Płocka. Koszt biletu jednorazowego wynosi 7 złotych.

Więcej szczegółowych informacji o Ciuchci Tumskiej znajdziecie tutaj.

Warto jeszcze wspomnieć, że w związku z uroczystymi obchodami Święta Narodowego Trzeciego Maja, we wtorek, odwołany zostaje pierwszy kurs kolejki o godzinie 11.00.

Fot. Archiwum prywatne Jacka Kruszewskiego / UMP