Biegiem uczcili pamięć Marka Zarychty

image_pdfimage_print

W poniedziałek, 25 kwietnia, już po raz dwunasty odbył się Bieg Skarpy im. Marka Zarychty. Tak jak co roku na starcie zawodów zameldowało się blisko 400 uczestników – w zdecydowanej i mocno przeważającej większości – uczniów szkół podstawowych z całego powiatu.

Uczestników było dokładnie 375, co jest drugim najlepszym wynikiem pod względem liczby startujących w całej historii imprezy. W tej grupie znaleźli się przedstawiciele – dzieci i nauczyciele – 14 szkół, z Płocka: SP 3, SP 5, SP 6, SP 12, SP 13, SP 18, SP 20, SP 21, SP 22 i SP „Profesor” oraz okolic: SP Bulkowo, SP Radzanowo, SP Rogozino i SP Wyszyna. Wszyscy mieli do pokonania ten sam koronny dystans Marka Zarychty, czyli 800 metrów.

Choć startujący w zawodach, na terenach nad zalewem „Sobótka” zaczęli gromadzić się już od godziny 9.00, to na pierwszy bieg trzeba było poczekać godzinę dłużej. Punktualnie o godzinie 10, imprezę zainaugurowały dziewczęta z klas IV. Po nich wystartowali chłopcy z tego samego rocznika, a później również dziewczęta i chłopcy z klas V-VI i tak aż do ostatniego, siódmego biegu open, w którym udział mógł wziąć każdy zainteresowany.

Po zakończeniu zmagań, około godziny 11.30, nastąpiło podsumowanie zawodów, podczas którego najlepsi zawodnicy – z miejsc 1-6 – zostali uhonorowani otrzymując nagrody rzeczowe oraz puchary, medale i dyplomy.

Przypomnimy jeszcze, że patron biegu – Marek Zarychta – był zawodnikiem, nauczycielem wychowania fizycznego, a w końcu także dyrektorem szkoły podstawowej nr 18 w Płocku oraz współzałożycielem i prezesem Miejskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego.

Gośćmi honorowymi poniedziałkowej imprezy byli z kolei: rodzice Marka Zarychty, jego córka Joanna oraz wychowanek, maratończyk Mariusz Giżyński, zwycięzca biegu open. Natomiast organizacją Biegu Skarpy tradycyjnie zajęły się: Uczniowski Klub Sportowy „Osiemnastka” i Szkoła Podstawowa nr 18 w Płocku.

Wyniki rywalizacji w poszczególnych kategoriach:

IV klasy – dziewczęta
1. Roksana Mazurek – SP Bulkowo
2. Amelia Bielak – SP 6
3. Agnieszka Żendarska – SP 20

IV klasy – chłopcy
1. Jakub Borucki – SP 22
2. Kacper Borucki – SP 22
3. Wojciech Golacik – SP 20

V klasy – dziewczęta
1. Kinga Konopka – SP 18
2. Tamara Nowicka – SP Wyszyna
3. Oliwia Krzyszkowska – SP 3

V klasy – chłopcy
1. Łukasz Jabłoński – SP Radzanowo
2. Julian Graczyk – SP Bulkowo
3. Oliwier Kurpiński – SP 21

VI klasy – dziewczęta
1. Oliwia Antonowicz – SP 6
2. Zuzanna Bartosiak – SP 18
3. Klaudia Iwańska – SP 18

VI klasy – chłopcy
1. Kacper Wiśniewski – SP 18
2. Mateusz Atlok – SP Radzanowo
3. Michał Symanowicz – SP „Profesor”

Bieg OPEN
1. Mariusz Giżyński
2. Sebastian Dymek
3. Julian Miecznikowski

Fot. Mateusz Lenkiewicz