Orlen Wisła Płock bez problemów awansowała do Final Four Pucharu Polski

Tak jak się spodziewaliśmy, szczypiorniści Orlen Wisły Płock, którzy pojechali do Lubina z trzynastobramkową zaliczką, nie pozwolili gospodarzom chociażby zmniejszyć tej przewagi. Co więcej płocczanie ostateczną wygraną w ćwierćfinałowym dwumeczu – i awans do Final Four Pucharu Polski – przypieczętowali kolejnym, wysokim zwycięstwem. W pierwszym meczu było 36:23 (17:11), a w środę Nafciarze – po raz drugi – nie pozostawili Zagłębiu złudzeń i… drugi raz wygrali 36:23 (15:11).

W środę oprócz Orlen Wisły Płock awans do turnieju finałowego Pucharu Polski wywalczył również Górnik Zabrze, który wyeliminował Chrobrego Głogów (31:31 i 37:29) oraz niespodziewanie PGE Stal Mielec, która w okazała się lepsza od KS Azoty Puławy (31:34 i 32:29). Wcześniej w Final Four zameldowało się także Vive Tauron Kielce.

Turniej Final Four Pucharu Polski odbędzie się w dniach 21-22 na warszawskim Torwarze, już po rozstrzygnięciu kto został mistrzem Polski sezonu 2015/2016 w PGNiG Superlidze.

Sobota – 21 maja – półfinały
15:00 – Vive Tauron Kielce – PGE Stal Mielec
17:30 – Orlen Wisła Płock – Górnik Zabrze

Niedziela – 22 maja
15:00 – mecz o 3. miejsce
17:30 – finał

Zagłębie Lubin – Orlen Wisła Płock 23:36 (11:15)

Zagłębie Lubin: Patryk Małecki, Jakub Skrzyniarz, Juri Shamrylo – Michał Bartczak 9, Oleg Macharashvili 4, Mateusz Wolski 3, Nikola Dzono 2, Kamil Krieger 2, Łukasz Kuźdeba 1, Jan Czuwara 1, Mikołaj Szymyślik 1, Dariusz Rosiek, Tomasz Pietruszko, Michał Stankiewicz, Mirosław Gudz, Wojciech Gumiński.

Orlen Wisła Płock: Rodrigo Corrales, Marcin Wichary – Valentin Ghionea 9, Michał Daszek 8, Tiago Rocha 7, Aleksander Olkowski 4, Dmitry Zhitnikov 3, Jose Guilherme de Toledo 2, Marko Tarabochia 2, Miljan Pusica 1, Zbigniew Kwiatkowski.

Upomnienia: Pietruszko, Gudz – Zhitnikov, Pusica.
Kary: Gudz (4 minuty), Bartczak, Szymyślik, Pietruszko, Gumiński (po 2 minuty) – Olkowski (4 minuty), Kwiatkowski (2 minuty).
Czerowna kartka: Zhitnikov – 24 minuta.

Źródło: SPR Wisła Płock / ZPRP