Bytów zdobyty! Wisła coraz bliżej ekstraklasy

W trzech dotychczasowych meczach ligowych Bytovii z Wisłą zawsze wygrywali gospodarze. Każda seria musi się jednak skończyć i właśnie tak było tym razem. Pewnie kroczący po awans do ekstraklasy zawodnicy Marcina Kaczmarka, ograli podopiecznych Tomasza Kafarskiego 2-1 (1-0) i są coraz bliżej realizacji wyznaczonego sobie celu.

W pierwszej połowie to Nafciarze byli drużyną lepszą o czym świadczyło jedna bramka przewagi do przerwy. Gola na wagę prowadzenia, w 26. minucie, zdobył Cezary Stefańczyk, który strzałem z 22 metrów lewą nogą nie dał Gerardowi Bieszczadowi żadnych szans.

Szybko po rozpoczęciu drugiej połowy Wisła trafiła po raz drugi. Tym razem po długim podaniu na prawym skrzydle znalazł się Wojciech Łuczak, który idealnie dograł do Arkadiusza Recy, a lewoskrzydłowy płocczan skierował piłkę do siatki.

Gospodarze bramkę kontaktową i jak się później okazało honorową, strzelili w 80. minucie. Akcję oskrzydlającą Marka Opałacza wykończył wtedy rezerwowy Michał Jakóbowski i zrobiło się już tylko 2-1. Taki wynik utrzymał się jednak do końcowego gwizdka i Wiślacy wrócą do Płocka z kompletem punktów.

W meczach odbywających się równicześnie główni rywale podopiecznych Marcina Kaczmarka solidarnie… stracili punkty. Zagłębie Sosnowiec przegrało w Grudziądzu z Olimpią 2-4, a Zawisza Bydgoszcz zremisował w Olsztynie ze Stomilem 1-1. Dzięki takim wynikom, na siedem kolejek przed końcem sezonu, Wisła powiększyła przewagę nad trzecim w tabeli Zawiszą do 12 punktów!

Z następnym przeciwnikiem Nafciarze zmierzą się w piątek, 29 kwietnia, o godzinie 20.30, gdy na własnym boisku zmierzą się ze Stomilem Olsztyn.

Bytovia Bytów – Wisła Płock 1-2 (0-1)
Michał Jakóbowski 80 – Cezary Stefańczyk 26, Arkadiusz Reca 52

Bytovia Bytów: 87. Gerard Bieszczad – 22. Wojciech Wilczyński (61, 25. Adrian Chomiuk), 3. Łukasz Wróbel, 5. Krzysztof Bąk, 2. Marek Opałacz – 29. Jakub Serafin, 6. Michał Rzuchowski, 26. Arkadiusz Czarnecki (61, 14. Mateusz Klichowicz), 28. Kamil Wacławczyk, 24. Omar Monterde (72, 10. Michał Jakóbowski) – 11. Janusz Surdykowski.

Wisła Płock: 87. Seweryn Kiełpin – 20. Cezary Stefańczyk, 91. Damian Byrtek, 25. Przemysław Szymiński, 95. Patryk Stępiński – 7. Damian Piotrowski (65, 16. Fabian Hiszpański), 18. Piotr Wlazło, 89. Wojciech Łuczak, 41. Dimityr Iliev (86, 23. Piotr Mroziński), 9. Arkadiusz Reca – 19. Emil Drozdowicz (81, 33. Lukáš Kubus).

Żółte kartki: Czarnecki, Monterde, Rzuchowski – Hiszpański.
Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Źródło: Wisła Płock