Jutrzenka przegrywa z Varsovią

W przedostatniej, 13. kolejce grupy łódzkiej II ligi, przewodząca tabeli MMKS Jutrzenka Płock przegrała na wyjeździe z wiceliderem UKS Varsovią Warszawa 22:23 (10:13) i na kolejkę przed końcem rozgrywek, nie jest jeszcze pewna występu w barażu o I ligę.

Sobotnie spotkanie było dla płocczanek jednym z najważniejszych sprawdzianów w tym sezonie. Podopieczne Jarosława Krzemińskiego ostatecznie go oblały, ale dzięki lepszemu bilansowi bezpośrednich spotkań płocczanki i tak są obecnie liderem. Wystarczy, że Jutrzenka pokona – 7 maja – w wyjazdowym starciu CHKS Łódź i bez względu na wynik ostatniego meczu Varsovii z WKPR Wesołą, wygra grupę łódzką II ligi.

Wracając jednak do sobotniego meczu, zawodniczki obu zespołów zaczęły ten pojedynek wyjątkowo nerwowo. Po pierwszych dziesięciu minutach było 3:3, ale zdecydowanie więcej niż bramek było niedokładności i nieskutecznych rzutów. Gdy w 11. minucie po trafieniu Raquel Suarez Ramos zrobiło się 5:3 dla gości, wydawało się, że wszystko idzie po myśli płocczanek. Jednak w kolejnych sześciu minutach, cztery bramki z rzędu zdobyły gospodynie i to one prowadziły różnicą dwóch oczek (7:5). Od tego momentu już do końca spotkania Jutrzenka musiała gonić wynik, co jakiś czas łapiąc kontakt z rywalkami.  W pierwszej połowie było tak w 18. i 21. minucie (7:6 i 8:7), choć do przerwy przewaga Varsovii trochę się zwiększyła (13:10).

Druga odsłona to dalsza, nieustająca pogoń Jutrzenki. Początkowo płocką drużynę w grze trzymała Raquel Suarez Ramos, która do 37. minuty cztery razy pokonała warszawską bramkarkę (15:14). Z czasem drogę do bramki zaczęły znajdować także inne zawodniczki, lecz co i rusz to szczypiornistki z Warszawy uciekały na 2-3 bramki. W 43. minucie gospodynie wygrywały już nawet 20:16, ale dość szybko, bo zaledwie w pięć minut roztrwoniły tę zaliczkę (20:19). Ostatecznie nie dały się przegonić i wygrały 23:22, ale w dwumeczu okazały się gorsze i chcąc zagrać w barażu o I ligę muszą czekać na potknięcie drużyny z Płocka.

UKS Varsovia Warszawa – MMKS Jutrzenka Płock 23:22 (13:10)

MMKS Jutrzenka Płock: Aneta Chodań, Marta Pietrzak – Aleksandra Pawłowska 3, Raquel Suarez Ramos 7, Paulina Zaremba, Katarzyna Homonicka 1, Paulina Salamandra 1, Aleksandra Dudek, Aleksandra Stasiak 5, Dagmara Woźnica, Marta Krysiak 5, Aleksandra Rędzińska, Marlena Muras.