Mnóstwo emocji wokół wizji na plac Obrońców Warszawy [FOTO]

– Poziom konkursu był raczej przeciętny,  żadna z prac niestety nie zdobyła nagrody. Cztery prace zasługiwały na większą uwagę i dlatego zostały wyróżnione. Każda z prac, którą postanowiliśmy wyróżnić ma w sobie jakiś ciekawy element, jednak żadna z nich nie spełniła oczekiwań organizatora – mówił Krzysztof Kwiatkowski, przewodniczący sądu konkursowego.

W czwartkowe przedpołudnie na pierwszym piętrze w Ratuszu została oficjalnie otwarta pokonkursowa wystawa prac na zagospodarowanie placu Obrońców Warszawy wraz ze schodami Broniewskiego.

Urząd Miasta Płocka ogłosił konkurs w ubiegłym roku. Do organizatorów wpłynęło 14 prac. Wystawa w ratuszu zgromadziła skład sędziowski, dziennikarzy i płockich społeczników. Dyskusja i krytyka projektów jakiej podjęli się obecni na wernisażu społecznicy, wyglądała tak, jakby za przysłowiową „chwilę” Ratusz miał realizować, któryś z projektów. I chociaż przewodniczący sądu tłumaczył, że chodziło o pomysł i ideę zagospodarowania jednego z najstarszych płockich placów – argument ten nie przekonywał, biorących udział w agresywnej momentami dyskusji.

–  Następnym krokiem będzie zlecenie opracowania jednej pokonkursowej koncepcji, która połączy pojedyncze, dostrzeżone przez sąd konkursowy pomysły, w jedną koncepcję. Stanie się ona podstawą do wykonania projektu nowego placu – tłumaczył nam Hubert Woźniak z biura prasowego urzędu miasta.

Wystawę prac płocczanie mogą oglądać do 29 marca na pierwszym piętrze Ratusza, tuż przy auli.

Fot. LR.