Jutrzenka nadal niepokonana!

Od zwycięstwa do zwycięstwa kroczą szczypiornistki płockiej Jutrzenki, które rundę rewanżową rozpoczęły podobnie jak cały sezon. Tym razem podopieczne Jarosława Krzemińskiego dość łatwo uporały się w Warszawie z WKPR Wesołą wygrywając 33:19 (17:10).

Już po 4. minutach sobotniego meczu można było zobaczyć, że na starcie z Wesołą, Jutrzenka przyjechała jak po swoje.  Trafienie Katarzyny Homonickiej i trzy Pauliny Zaremby szybko pozwoliły płocczankom objąć trzybramkowe prowadzenie (4:1). Gospodynie robiły co mogły, ale sforsowanie dobrze dysponowanej płockiej defensywy i pokonanie Anety Chodań, było dla nich niezwykle trudnym zadaniem, z którym nie radziły sobie najlepiej. Co innego szczypiornistki Jutrzenki, które z minuty na minutę, swoją dobrą grę, dokumentowały kolejnymi skutecznymi rzutami. Jeszcze w 14. minucie było 8:4, ale później płocczanki zdobyły pięć bramek z rzędu i w 21. minucie wypracowały znaczącą przewagę dziewięciu oczek (13:4). Co prawda przez przerwą gospodynie nieznacznie ją zmniejszyły (17:10), ale na przerwę w zdecydowanie lepszych humorach schodziły podopieczne Jarosława Krzemińskiego.

Pomimo sporej przewagi wypracowanej w pierwszych trzydziestu minutach, zawodniczki Jutrzenki już sześć minut po wznowieniu gry wygrywały 21:11, przez co szybko odebrały rywalkom ochotę do gry. Gospodynie cały czas nie potrafiły przebić się przez płocki blok obronny, a nawet gdy im się to udało to ich zapędy skutecznie gasiła Aneta Chodań, która w drugim meczu z rzędu obroniła trzy rzuty karne! Rozpędzone płocczanki spokojnie kontrolowały przebieg spotkania i tylko dorzucały kolejne bramki. W 49. minucie Aleksandra Rędzińska trafiła na 29:15 i szczypiornistki z Płocka osiągnęły największą w tym meczu przewagę, która zresztą utrzymała się do końcowego gwizdka (33:19). Dzięki temu wysokiemu zwycięstwu, Jutrzenka w dalszym ciągu pozostaje jedyną drużyną w lidze bez porażki!

WKPR Wesoła – MMKS Jutrzenka Płock 19:33 (10:17)

MMKS Jutrzenka Płock: Anrta Chodań, Marta Pietrzak, Justyna Brudzyńska – Aleksandra Pawłowska 5, Raquel Suarez Ramos 1, Paulina Zaremba 5, Katarzyna Homonicka 5, Paulina Salamandra, Aleksandra Dudek, Kamila Wójciak 1, Aleksandra Stasiak 1, Dagmara Woźnica, Marta Krysiak 9, Aleksandra Rędzińska 4, Marlena Muras 2.

Źródło: MMKS Jutrzenka Płock