Dobry początek płockich judoków

Pierwszy start w 2016 roku zakończył się znakomicie dla judoków z klubu UKS Sakura Judo Płock, którzy z  Otwartych Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorek Młodszych przywieźli dwa medale. Monika Olczyk wywalczyła złoto, a Kacper Korzeniewski – srebro.

Uczennica ZST 70 – Monika Olczyk (kategoria wagowa do 57 kg), aby stanąć na najwyższym stopniu podium zawodów musiała wygrać 4 z 5 walk. I… tak też zrobiła. W drodze do finału Monika pokonała Kingę Wieczorek z UKS Targówek, Dominikę Adamczyk z Judo Kontra Mińsk Mazowiecki oraz faworytkę do końcowego zwycięstwa Karolinę Gos z UKJ 225 Warszawa. Wszystkie te walki rozstrzygnęła przed czasem. Również przed czasem… przegrała jedyną walkę w drodze do finału, gdy jej błąd techniczny momentalnie wykorzystała Łucja Obal z Halinów Team, której zawodniczka UKS Sakura Judo Płock udanie zrewanżowała się w finale.

Drugim płockim medalistą na rozegranych 20 lutego zawodach był uczeń III LO – Kacper Korzeniewski (kategoria wagowa do 55 kg), który podobnie jak jego klubowa koleżanka zwyciężył w 4 z 5 pojedynków. Z tą różnicą, że przegrał walkę o końcowy triumf. Kacper w pokonanym boju zostawiał kolejno Filipa Maciuka z klubu Żubr Hajnówka, Pawła Jaworskiego z UKJ 7 Mława, Konrada Pyznarskiego z Akademii Judo Łódź oraz Adriana Pełkę z Gwardii Warszawa. W finale podopieczny Krzysztofa Masztakowskiego musiał jednak uznać wyższość aktualnego wicemistrza Polski – Igora Matusiaka z UKS Yuko Józefów.