Wyraziły swój sprzeciw w Pasażu [FOTO]

image_pdfimage_print

„Jedna za miliard. Miliard za jedną” pod takim hasłem przebiegała tegoroczna ogólnoświatowa akcja „One Bilion Rising”. Płock był jednym z 60 polskich miast, gdzie przeciwko przemocy zatańczyła spora grupa kobiet i dziewcząt.

W niedzielę, 14 lutego w samo południe w Pasażu im. Vuka Karadźcia około trzydziestu osób z różowymi balonikami i wstążeczkami zatańczyło, wyrażając swój sprzeciw przeciwko przemocy seksualnej wobec dziewczyn i kobiet, które najczęściej są ofiarami tego typu przestępstw. W naszym mieście akcja zorganizowana była po raz trzeci. Tradycyjnie taniec odbył się w Walentynki. Tańczyły panie i dziewczęta w różnym wieku.

” Nazywam się miliard/ One Billion Rising” to ogólnoświatowa kampania społeczna zapoczątkowana w 2011 roku. Od 2013 roku 14 lutego na całym świecie, w tym także w Polsce wyraża się swój sprzeciw poprzez taniec. Każdego roku chętnych do wzięcia udziału w akcji jest nas coraz więcej. W 2013 roku tańczono w ponad 200 krajach i 30 miejscowościach w Polsce, w 2014 roku już w 40, w 2015 roku w niemal 50, a w 2016 roku już w 60. Jak co roku, uczestniczki kampanii społecznej tańczą jeden układ choreograficzny do tej samej muzyki na całym świecie. Tradycyjnie panie zatańczyły układ, które trenowały w Studiu Tańca Fame.