Turecki obóz rozpoczęty porażką

W pierwszym meczu kontrolnym, podczas rozpoczętego wczoraj – 12 lutego – obozu przygotowawczego w tureckiej Antalyi, Nafciarze przegrali z 8. drużyną bośniackiej ekstraklasy – FK Mladost Doboj Kakanj 0-3 (0-1).

Sobotnie spotkanie ciekawe było tylko do przerwy. Wisła w pierwszej połowie stworzyła sobie kilka sytuacji, ale nawet najlepszą z nich w 35. minucie zmarnował Dimitar Iliev. Zemściło się to już trzy minuty później, gdy Belmin Kobilica pokonał Seweryna Kiełpina.

Dziesięć minut po zmianie stron Nafciarze stracili drugą bramkę. Co prawda Bartosz Kaniecki intuicyjnie zdołał odbić piłkę po rykoszecie, ale sędzia uznał, że wybijał ją już zza linii bramkowej i Bośniacy wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

Płocczanie starali się odpowiedzieć, jednak szczęście nie było dziś po ich stronie. Na domiar złego w 85. minucie to zawodnicy FK Mladost Doboj Kakanj przeprowadzili błyskawiczną kontrę, którą na trzecią bramkę zamienił Adnan Hrelja i pierwsza porażka podopiecznych Marcina Kaczmarka w Turcji stała się faktem.

Bramki z tego spotkania obejrzycie tutaj.

Drugim rywalem Wiślaków na tureckim obozie, w środę – 17 lutego – będzie bośniacki NK Široki Brijeg.

Wisła Płock – FK Mladost Doboj Kakanj 0-3 (0-1)
Belmin Kobilica 38, Anel Husić 55, Adnan Hrelja 85

Wisła Płock: Seweryn Kiełpin (46, Bartosz Kaniecki) – Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski (46, Damian Byrtek), Przemysław Szymiński (46, Marko Radić), Fabian Hiszpański (46, Patryk Stępiński) – Maksymilian Rogalski (46, Wojciech Łuczak), Piotr Mroziński – Jakub Bąk (46, ?), Dimitar Iliev (46, Emil Drozdowicz), Arkadiusz Reca (75, Jakub Bąk) – Mikołaj Lebedyński (46, Lukas Kubus).

FK Mladost Doboj Kakanj: Franko Lalić – Faruk Gačan, Mehmedalija Čović, Mirza Rizvanović, Senad Karahmet – Omer Musić, Aldin Šišić, Belmin Kobilica, Mirza Kovač, Haris Dilaver – Mirza Mujčić. Grali także: Zvonimir Pavlović, Adnan Hrelja, Nemanja Asanović, Adnan Hadžić, Igor Poček, Anis Rahimić, Pavle Sušić, Miloš Milisavljević i Adnan Hodžić.

Źródło: Wisła Płock / FK Mladost Doboj-Kakanj