Dwa wypadki, kilkanaście kolizji i kradzieże

W miniony weekendu doszło na drogach powiatu płockiego oraz w Płocku do 25 kolizji. W samym mieście, miało miejsce 15 zdarzeń tego typu, a w powiecie 10. Policjanci zatrzymali także 9 nietrzeźwych kierowców. Doszło również do dwóch wypadków.

W piątek,18 grudnia w miejscowości Niszczyce Pieńki (gm.Bielsk), doszło do zderzenia dwóch pojazdów, w wyniku niedostosowania prędkości do warunków jazdy. Poszkodowanych w wypadku było aż 5 osób, które przewieziono do szpitala. Z kolei w sobotę,19 grudnia w Płocku przy ul. Borowickiej, 29 letni mieszkaniec Płocka, kierując motorowerem, na śliskiej nawierzchni stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w ogrodzenie posesji. Kierowcę przewieziono do szpitala.

Oprócz zdarzeń drogowych, w trakcie ostatnich dni miały miejsce także inne przestępstwa. W dniu 18 grudnia, w Płocku przy ul. Lasockiego doszło do włamania do piwnic. Został skradziony akumulator. Z kolei w nocy, z 17 na 18 grudnia w Ciółkówku (gm. Radzanowo) doszło do kradzieży akumulatora z pojazdu ciężarowego, wartość szkody wyceniono na 1200 zł. W sobotę, 19 grudnia w Płocku przy Pl. Obr. Warszawy doszło do włamania. Z pojazdu skradziono radio, którego wartość określono na 220 zł. W niedzielę,  20 grudnia w Płocku przy ul. Gałczyńskiego został skradziony portfel z dokumentami i pieniędzmi w trakcie zakupów. W nocy z 19 na 20 grudnia, przy ul. Czerwonych kosynierów został uszkodzony samochód poprzez porysowanie powłoki lakierniczej, wartość strat to 1800 zł.

O zdarzeniach poinformował nas rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji.