Urodziny autobusem pisane [ Foto]

image_pdfimage_print

Komunikacja Miejska w Płocku, w bardzo ciekawy sposób postanowiła uczcić swoje 55 urodziny. Z jednej strony pokazała kawałek historii, w postaci efektownego autobusu czyli popularnego niegdyś ogórka. Z drugiej zaś strony zaprezentowała na wskroś nowoczesne autobusy, które w najbliższym czasie wyjadą na ulice naszego miasta. 

Na dodatek w czwartek, 17 grudnia na terenie Komunikacji Miejskiej została uroczyście otwarta hala obsługowo-naprawcza. Inwestycja, obejmująca modernizację zajezdni autobusowej, jest rodem z XXI wieku. Wyposażona w sprzęt najwyższej klasy umożliwi mechanikom pracę w godnych warunkach oraz szybkie usuwanie awarii.

Podczas rewitalizacji rozebrano dwie hale obsługowo-naprawcze oraz budynek magazynowy. W ich miejscu powstała nowa hala. Przebudowie uległ również układ komunikacji wewnętrznej i stanowisk postojowych. Ogromna inwestycja poprawiła stan techniczny infrastruktury. A dzięki zastosowaniu energooszczędnych rozwiązań technicznych oraz innowacyjnej ekologicznej myjni autobusowej, inwestycja wpłynie pozytywnie na jakość środowiska naturalnego. Dzięki poprawie warunków pracy możliwe też będzie uruchomienie programu praktyk zawodowych dla uczniów płockich szkół. Koszt inwestycji przy ul. Przemysłowej 17, to 12,5 mln zł, z czego 7,8 mln zł stanowi preferencyjna pożyczka w ramach inicjatywy Jessica.

– To dzięki Komunikacji Miejskiej rozwój naszego miasta mógł odbywać się w tak dynamiczny sposób. Nowa hala pozwoli na dalszy rozwój firmy.  Wychodząc naprzeciwko oczekiwaniom mieszkańców Komunikacja Miejska ma w planach kolejne inwestycje oraz modernizację taboru autobusowego – mówił do licznie przybyłych gości prezydent Płocka.

Podczas uroczystości otwarcia nowej hali, goście zapoznali się z historią Komunikacji Miejskiej. Film, którego scenariusz  oparty był na dziejach firmy, przeniósł wszystkich w… czasie. Zobaczyliśmy ulice miasta z lat 60. ubiegłego wieku. Niektórzy z niedowierzaniem kiwali głowami, że tak kiedyś wyglądał Płock.

Najwięcej uśmiechu wywoływały jednak stare autobusy, które kiedyś stanowiły główny środek transportu, dla osób poruszających się po mieście. Od tzw. ogórków, poprzez autosany, aż po solarisy te starsze oraz te zupełnie nowe, no i najnowocześniejsze, które…  – Są po prostu kosmiczne… – jak je nazwał nasz redakcyjny kolega.

Dodamy jedynie, że na dzisiejszą uroczystość dziennikarze z płockich mediów dojechali właśnie zabytkowym „ogórkiem”. W autobusie było bardzo wesoło. Powód? Reakcje mieszkańców Płocka na sunący po jego ulicach czerwony autobus, były bezcenne -niedowierzanie, pokazywanie palcem oraz szybkie wyjmowanie komórek, aby robić zdjęcia.