Międzynarodowe emocje w Płocku

image_pdfimage_print

Drużyny narodowe Holandii, Litwy i Łotwy oraz reprezentacja Płocka wezmą udział w międzynarodowym turnieju piłki ręcznej drużyn młodzieżowych, który w dniach 18-20 grudnia odbywał się będzie w hali Zespołu Szkół Technicznych „Siedemdziesiątka”. W kadrze biało-czerwonych nie brakuje płockich akcentów.

Wśród wybranek trener Moniki Marzec znalazły się grające na co dzień w SMS-ie Płock Aleksandra Rosiak i Natalia Nosek oraz wychowanki szkoły, której siedziba od 2014 roku znajduje się w naszym mieście: Patrycja Świerżewska, Aleksandra Kwiecińska (obie Start Elbląg), Dagmara Nocuń (Olimpia-Beskid Nowy Sącz), Aleksandra Januchta (Korona Handball Kielce) i Karolina Sarnecka (Piotrcovia Piotrków Trybunalski). W kadrze znalazła się także grająca obecnie w UKS-ie PCM Kościerzyna Karolina Mokrzka.

Pozostałe reprezentantki Polski to: Magda Balsam (Start Elbląg), Aleksandra Stokłosa (Olimpia-Beskid Nowy Sącz), Natalia Krupa i Magdalena Drażyk (obie KPR Ruch Chorzów), Adrianna Górna (UKS PCM Kościerzyna), Dominika Więckowska (Korona Handball Kielce), Kamila Kaczanowska (Piłka Ręczna Koszalin), Patrycja Skoczeń (AZS AWF Warszawa), Gabriela Urbaniak (GTPR Gdynia) i Aleksandra Zimny (SPR Pogoń Szczecin).

W prowadzeniu reprezentacji młodzieżowej pomaga Monice Marzec pracujący na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Płocku Andrzej Marszałek.

Obok trzech drużyn narodowych w hali sportowej ZST 70 zaprezentuje się również reprezentacja Płocka złożona z zawodniczek występujących na co dzień w SMS-ie i Jutrzence. Ta niecodzienna ekipa zastąpi drużynę Niemiec, która w ostatniej chwili wycofała się z udziału w turnieju. Wszystkich, którym doskwiera już głód piłki ręcznej, zapraszamy do hali sportowej ZST 70. Wstęp wolny!

Program turnieju

Piątek, 18 grudnia:
16.00 Reprezentacja Płocka – Holandia
18.00 Polska – Litwa

Sobota, 19 grudnia
16.00 Reprezentacja Płocka – Litwa
18.00 Polska – Holandia

Niedziela, 20 grudnia
10.00 Holandia – Litwa
12.00 Reprezentacja Płocka – Polska