Zabytek na trasie i dzień otwarty

image_pdfimage_print

images1

Z okazji 55-lecia swego istnienia Komunikacja Miejska Płock przygotowała dla mieszkańców naszego miasta kilka niespodzianek. Między innymi kursy popularnym niegdyś „ogórkiem” i możliwość przyjrzenia się z bliska zajezdni KM.

W czwartek, 17 grudnia na płockich ulicach pojawi się zabytkowy autobus Jelcz Mex, popularnie nazywany „ogórkiem”, który kursował będzie na trasie linii 19. Z Podolszyc ruszać ma o 6.56, 8.48, 12.48 i 14.41, a z Winiar o 7.48, 13.39 i 15.23. Honorowane będą bilety okresowe i kupione w punktach sprzedaży. W samym autobusie – u konduktora, za odliczoną gotówke, nabyć będzie można bilety okolicznościowe, stylizowane na te, które obowiązywały przed laty (ale z aktualną taryfą przewozową).

19 grudnia Komunikacja Miejska zaprasza wszystkich chętnych na dzień otwarty. Od 10.00 do 14.00 będzie można przejechać się do bazy KM specjalnie do tego celu przygotowanym autobusem. Jeśli ktoś jednak zdecyduje się dotrzeć własnym autem, będzie mógł bezpłatnie sprawdzić w nim temperaturę zamarzania płynów oraz hamulce. W bazie prezentowane będą nowe Solarisy. Przygotowana zostanie również wigilijna potrawa dla wszystkich gości.

FOT. Jerzy Szablewski