Słupno jednak z Komunikacją Miejską

image_pdfimage_print

Wójt Marcin Zawadka ustalił porozumiał się z władzami Płocka w sprawie obsługi gminy Słupno przez autobusy Komunikacji Miejskiej.

Niespełna tydzień temu informowaliśmy naszych Czytelników o piśmie złożonym przez wójta gminy Słupno w Urzędzie Miasta Płocka w sprawie rezygnacji z usług przewozowych KM Płock. Podczas spotkania, w którym uczestniczyli Piotr Dyśkiewicz, zastępca prezydenta Płocka ds. komunalnych; Jacek Ambroziak, pełnomocnik ds. transportu publicznego i inżynierii ruchu drogowego; zarząd Komunikacji Miejskiej Płock oraz wójt gminy Słupno Marcin Zawadka, udało się wypracować porozumienie w sprawie komunikacji miejskiej na terenie gminy Słupno. Począwszy od 1 stycznia 2016 roku obsługiwana ona będzie na dotychczas obowiązujących warunkach.

Do końca marca 2016 roku wypracowane mają być nowe rozwiązania organizacyjne i ekonomiczne uwzględniające wnioski zgłaszane przez wójta w sprawie wysokości biletów jednorazowych na terenie gminy Słupno, modyfikacji przebiegu kursujących tam linii oraz zmian w rozkładach jazdy.