Magda Steczkowska w sannickim pałacu

image_pdfimage_print

Znana i ceniona wokalistka zaśpiewa kolędy podczas ostatniego w 2015 roku koncertu organizowanego przez Europejskie Centrum Artystyczne im. Fryderyka Chopina w Sanikach.

Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”, „Oj maluśki, maluśki”, „Pasterze mili”, „W żłobie leży”, „Cicha noc”, „Lulajże Jezuniu”, „Przybieżeli do Betlejem”, „Bóg się rodzi”, „Dzisiaj w Betlejem” – to tylko niektóre kolędy, jakie znalazły się w programie sannickiego koncertu Magdy Steczkowskiej zaplanowanego na niedzielę, 6 grudnia, o 14.00 w w sannickim pałacu.

Ceniona wokalistka pozostawała początkowo nieco w cieniu swej siostry – Justyny. Z czasem jednak zyskała w pełni zasłużone uznanie publiczności i krytyków. We wrześniu 2003 roku na rynek muzyczny trafiła jej debiutancka płyta. Niebawem spodziewać się możemy czwartego krążka artystki.

Magdzie Steczkowskiej w Sannikach towarzyszył będzie Michał Jurkiewicz, klawiszowiec, altowiolista, sideman, kompozytor, aranżer i producent muzyczny w jednym, współpracujący między innymi z Grzegorzem Turnauem, Jackiem Królikiem i Anną Serafińską. Jest liderem formacji Śrubki, która wypuściła na muzyczny rynek płytę nagraną przy udziale takich gwiazd jak Kuba Badach, Grzegorz Turnau, Zbigniew Wodecki, Dorota Miśkiewicz, Jacek Królik, Leszek Szczerba i Sławomir Berny.

Po zakończeniu koncertu kolędowego planowany jest wernisaż rzeźb Hanny Miklaszewskiej „Świat Aniołów”. Artystka związana ze Stowarzyszeniem Twórców Ludowych w Lublinie, jest rówież członkiem grupy plastycznej dorosłych Impresja przy Domu Kultury w Sierpcu. Rzeźbi w drewnie od 1987 roku. Przede wszystkim przede prace o tematyce ludowej i sakralnej. W Sannikach zaprezentuje swe urokliwe, barwne anioły.

20100316356