Włamywali się i kradali, w końcu… wpadli

Płoccy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn, którzy mają na swoim koncie co najmniej 18 włamań. Mężczyźni już usłyszeli zarzuty, jednak policjanci nie zamykają jeszcze sprawy.

Na terenie Płocka i sąsiedniej gminy Stara Biała od czerwca 2015r. policjanci odnotowywali włamania do domów w budowie, do budynków gospodarczych oraz do altan działkowych. Prowadzone przez policjantów z Płocka i ze Starej Białej ustalenia w tych sprawach, doprowadziły do zatrzymania trzech mężczyzn podejrzewanych o włamania. Dwaj z nich to bliźniacy w wieku 21 lat, mieszkający w Płocku, natomiast ich wspólnik to 28-latek z powiatu.

Policjanci przesłuchali zatrzymanych w związku ze zgłoszonymi włamaniami. Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie im łącznie 18 zarzutów kradzieży z włamaniem. Mężczyźni podczas przesłuchania przyznali się do przedstawionych zarzutów, złożyli również obszerne wyjaśnienia.

– W zainteresowaniu włamywaczy były przede wszystkim elektronarzędzia, ale kradli również rowery, akumulatory samochodowe i przewody elektryczne. Policjanci odzyskali część skradzionych przedmiotów, pozostałe przedmioty, jak oświadczyli zatrzymani, zostały już sprzedane – wyjaśnił Krzysztof Piasek rzecznik płockiej Policji.

Policjanci mimo zebranego materiału dotyczącego 18 włamań nie kończą prowadzonej sprawy, gdyż nie wykluczone, że zatrzymani mają również związek z innymi włamaniami na terenie Płocka i powiatu płockiego.

Za kradzież z włamaniem w kodeksie karnym przewidziana jest kara do 10 lat pozbawienia wolności.